Pered hakkavad suhete hoidmiseks saama nõuandeid veebi vahendusel

Pered hakkavad suhete hoidmiseks saama nõuandeid veebi vahendusel

FOTO: Üllar Priks

Nädalavahetusel alustavad paarisuhtekoolitajad Hannes Hermaküla ja Kaia Kapsta-Forrester esmakordselt veebipõhiseid interaktiivseid koolitusi, et aidata suhteraskustesse sattunud inimesi koroonakriisist tingitud liikumispiirangute ajal.

„Õpetame inimesi teadma ja tundma iseenda kriisikäitumist ja seda, kuidas see võib lähisuhteid mõjutada,« selgitas  projekti juht Kaia Kapsta-Forrester. „Aitame vältida kaugemale ulatuvaid kahjustusi perede vaimses tervises, mis võivad viia suhete lagunemiseni või pikemas perspektiivis ka vaimse tervis häireteni.»

Koolitused toimuvad riigi rahastatava Paarisuhte Rahulolu Edendav Programmi PREP raames, pakkudes suhtekoolitusega «Minu suhe on minu kätes» lahendusi nii paaridele kui ka üksikutele.

„Oluline on, et inimesed suudaksid hoida omavahelisi suhteid ka kriisiolukorras tervetena ja toimivatena,« lisas Kapsta-Forrester.

Veebikoolituste projekti veab sotsiaalministeeriumi strateegiliseks partneriks valitud sihtasutus Väärtustades Elu (SAVE), kes kolib koroonakriisi tõttu kõikide oma teenustega veebi.

Partnerluses riigiga edendatakse projekte „Laste ja perede heaolu tagavate teenuste koostööpakkumine» ja  «Lasterikast Eestis toetavate ja perede heaolu tagavate teenuste koostööpakkumine»

Projekti juhtpartneri Sihtasutuse Väärtustades Elu eesmärk on peredele kriisiga kaasnevaid probleeme ennetavate ja neid lahendavate tugiteenuste pakkumine, arendamine ja toetamine ning pereväärtuste edendamine.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles