Paet: Euroopa Liit peab tagama ravimite vaba liikumise

Urmas Paet.

FOTO: Remo Tõnismäe

Euroopa Parlamendi 93 liiget saatsid Euroopa Komisjoni presidendile, tervisevolinikule ja siseturu volinikule ühispöördumise, milles juhivad tähelepanu vajadusele tagada ravimite kättesaadavus kogu Euroopa Liidus. 

Teiste seas kirjutas pöördumisele alla ka Eesti europarlamendi saadik Urmas Paet. «Kuivõrd COVID-19 pandeemiaga on kaasnenud laialdane piirikontrollide taastamine Euroopas, peab Euroopa Liit tagama, et ravimid saaksid Euroopas jätkuvalt vabalt liikuda ja viivituseta sihtkohani jõuda,» ütles Urmas Paet. «See tähendab, et ravimeid vedavatele veokitele tuleb anda võimalus piirijärjekordi ja teisi transporditakistusi vältida,» lisas ta.

Teise olulise punktina tõid saadikud oma kirjas välja, et Euroopa peab olema võimalikult kiiresti võimeline ravimite toimeainete kohalikuks tootmiseks.

Samuti rõhutasid europarlamendi liikmed, et viiruse leviku tõkestamiseks võetud meetmed nagu liikumispiirangud, ei tohi kehtida ravimite ja meditsiinivahendite tootmise ja edasitoimetamisega seotud töötajatele.

Lõpetuseks kutsusid saadikud Euroopa Komisjoni juhte üles leidma võimalusi, et muuta koroonaviiruse testid laialdaselt kättesaadavaks. «Singapuri, Taiwani ja Lõuna-Korea kogemused näitavad, et koroonaviiruse leviku edukas piiramine on võimalik just siis kui suudetakse elanikkonda laialdaselt testida, kuid enamikes liikmesriikides see praegu nii pole,» tõdesid saadikud. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles