Sisuturundus

Oma kodu terrass ehita materjalist, mis kestab aastakümneid

FOTO: MASS AS

Maja juurde ehitatud terrass on asendamatu puhkeala, mis annab kodule rohkelt lisandväärtust ning loob terviku hooviga. Hea ja kvaliteetse terrassi määravaks osaks on kauakestev materjal. AS MASS, kes on üks suurimaid puitmaterjalide edasimüüjaid Balti regioonis, annab nõu, mille järgi terrassimaterjali valida.  

Eestis kasutatakse terrassi ehituses põhiliselt saart, lehist ja mändi, mis on oma tiheduselt paraku keskpärased ja jäävad vastupidavuselt alla väärispuidust puiduliikidele. Terrassimaterjali valides on heaks indikaatoriks just puidu tihedus m3 kohta – mida tihedam seda vastupidavam. Männi, lehise ja termosaare tihendus on näiteks 300-600 kg/m3, tammel 600kg/m3, kuid eksootiliste puitmaterjalide nagu cumaru, ipe, garapa tihedus jääb vahemikku 900-1100kg/m3. Seega on vahe märkimisväärne, mistõttu kestavad väärispuidust terrassid korrapärase hooldusega aastakümneid, on vastupidavamad ilmastikule ning puit pole nii vastuvõtlik putukate, seente ja  hallituse rünnakule.

Väärispuidust terrass on 100 protsenti looduslik, kuna üldlevinud terrassimaterjalide omaduste parandamiseks kasutatakse termotöötlust või immutamist kemikaalidega. Eksootilistel materjalidel on teisigi eeliseid – paljud neist ei aja pindu ega vaiku ning neil on naturaalselt kaunid värvid, valdavalt punakaspruunid.

CUMARU ehk Brasiilia tiigipuu

FOTO: MASS AS

Cumaru on pärit Brasiiliast ning seda kutsutakse ka Brasiilia tiikpuuks. Tegemist on puiduga, mis on äärmiselt jäik, tugev, vastupidav ja ilmastikukindel. Lisaks ei aja see puit pindu ning on seetõttu jalasõbralik ning hea valik väikelastega peredele. Selle tihedus on ca 1100 kg/m3 ning cumaru töötlemisel eritub iseloomulikku vanilli/kaneeli lõhna.

IPE ehk Brasiilia pähklipuu

FOTO: MASS AS

Ipe, mis samuti pindu ei aja, on värvuselt punakaspruun kuni kollaka oliivipuu tooniga. Üsna sageli aetakse seda segamini cumaruga, ent ipe kipub olema tumedam ja selle töötlemisel ei eritu cumarule iseloomulikku vanilli/kaneeli lõhna. Tegemist on äärmiselt vastupidava ja kauakestva terrassimaterjaliga, mida on kasutatud ka New Yorgi linnaosa tiheda liiklusega Coney Island laudteel ja see vajas välja vahetamist alles 25 aasta pärast. Koduses kasutamises kestab see veelgi kauem.

GARAPA ehk Brasiilia saar

FOTO: MASS AS

Garapa on väga populaarne puitmaterjal terrassiehituses Lõuna-Ameerikas, mis leiab aina enam kasutust ka Põhjamaades. Sellel on hea hinna ja kvaliteedi suhte. Värvuselt on see kuldne kuni kollakaspruun, mis tumeneb ajaga. Puidul on suurepärane vastupidavus putuka rünnakutele ja ilmastikule.

TIIGIPUU – kõdunemiskindluse kuldstandard

FOTO: MASS AS

Tegemist on kuldse kuni kollakaspruuni õlise puiduliigiga, mis on oma erikaalult kergem, kui teised väärispuu liigid. Samas väga vastupidav ja ilmastikukindel. Puidu kahjustuskindlus on hinnatud väga vastupidavaks. Tiigipuu on paljude arvates kõdunemiskindluse kuldstandardiks, mis samuti pindu ei aja ning on vastupidav putuka rünnakutele ja ilmastikule.

Tutvu terrassimaterjalide valikuga AS MASS kodulehel või müügipunktides Tallinnas ning Tartus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles