Boeing teatas kurikuulsa 737 MAX lennukimudeli tootmise jätkumisest

USA lennukitootja Boeing problemaatiline lennukimudel 737 MAX, mille lennud on eelmisest aastast kõikjal maailmas keelatud. FOTO: Reuters/ScanPix

USA lennukitootja Boeing teatas kolmapäeval, et jätkab madalal tasemel lennukimudeli 737 MAX tootmist pärast kaht ohvriterohket õnnetust, mille tõttu turu järelevalveametid sundisid lennundushiidu antud mudeli tootmist peatama.

Lennukimudel 737 MAX ei ole ametlikult lennanud alates 2019. aasta märtsist ning sel on uuesti lendamise loa saamise teel veel rida tähtsaid verstaposte vaja läbida, enne kui USA Föderaalne Lennundusamet ja teised reguleerijad oma heakskiidu annavad.

Boeing märkis, et tööd alustati firma Washingtoni osariigis Rentonis asuvas tehases.

Lennukitootja sulges mudeli tootmise jaanuaris seoses teadmatusega, millal järelvalveametid annavad loa lennukil taas õhku tõusta.

MAX-i kriis oli isegi enne koroonaviiruse kriisi tekitanud Boeingule miljardeid dollareid kahju, mida firmal tuli maksta kompensatsiooniks lennufirmadele ja ka tootmiskulude katteks. Lisaks tuli tasuda enam kui 400 lennuki, mida ei õnnestunud klientidele kätte toimetada, ladustamise kulude eest.

Sestsaadik on Boeingu mured vaid süvenenud, sest lennufirmadest kliendid on sügavas kriisis koroonaviiruse pandeemia tõttu, mis viis reisijate ja kaubavedude arvu sisuliselt nulli.

Firma teatas teisipäeval, et kavatseb vähendada oma personali kümne protsendi võrra, mis tähendab koondamisteadet umbes 16 000 töötajale.

Tagasi üles
Back