Jõelähtme vallas hukkus elumaja tulekahjus vanem mees

Päästeauto.

FOTO: Mailiis Ollino

Reedel kell 20.45 sai Häirekeskus teate tulekahjust Harjumaal Jõelähtme vallas Ülgase külas. Päästjad tõid hoonest välja mehe, keda ei õnnestunud elustada. Majas puudus suitsuandur.

Päästjate saabudes tuli kahekordse elumaja katuselt musta suitsu. Koheselt alustati suitsusukeldumisega ning hoonest inimeste otsimisega, mille käigus toodi majast välja üks kannatanu, keda üritati kohapeal kiirabi poolt elustada, ent see ei andnud tulemusi.

Hukkunud mees leiti hoone köögiosast, kus põleng ka esialgsete andmete kohaselt alguse sai. Teadaolevalt puudus majas suitsuandur.

Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Selle aasta viie kuu jooksul on Eestis tulekahjudes hukkunud 17 inimest.

Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur ning arvestada tuleb sellega, et tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti. Veendu, et sinu suitsuandur on töökorras. Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab tulekahju käest ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Tagasi üles