Esmaspäevast saab lennujaamas ja sadamas testida SARS-CoV-2 antikehade olemasolu

Koroona testimise komplekt.

FOTO: FOTO: Solis BioDyne

Alates 8. juunist alustab terviseamet Tallinna sadamas ja Tallinna lennujaamas kahenädalast tasuta kiirtestimist koroonaviiruse antikehade määramiseks.

Testi abil on võimalik tuvastada, kas inimesel on selle viirusega olnud kokkupuude ehk kas inimene on haiguse tõenäoliselt läbi põdenud. Testimisel kasutatakse riigile annetatud antikehade määramise kiirteste,» teatas terviseamet.

Testimine on vabatahtlik ning mõeldud Eesti Vabariigi elanikele, kes reisivad Tallinna sadama ja Tallinna lennujaama kaudu. Reisijatele testi tegemine on tasuta. Pärast testi tegemist täidab inimene küsimustiku, mis on abiks testi tulemuste interpreteerimisel ning hiljem annab võimaluse anda hinnangut, kui suurel määral Eesti elanikest on koroonaviiruse vastaseid antikehi. Proovivõtumaterjaliks on näpuotsast võetav kapillaarveri. Kui huvi testimise vastu on suur, võidakse testimise perioodi pikendada.

Terviseamet tuletab meelde, et haigust Covid-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda ja kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Covid-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tagasi üles