Kadriorus sõidab taas isejuhtiv buss

Isejuhtiv buss

FOTO: Tallinna linnavalitsus

Tänasest jätkub Kadriorus isejuhtiva bussi pilootprojekt, millega katsetatakse isejuhtivaid elektrilisi minibusse osana ühistranspordist.

Abilinnapea Andrei Novikov märkis, et kui selle nädala alguses alustati linnaliikluses elektribussi testimist liinil nr 4, siis täna jätkub Kadriorus isejuhtiva bussi katsetamine.

Bussi marsruut kulgeb mööda Weizenbergi tänavat Kumuni, sealt Mäekalda, Koidula ja Poska tänavat mööda tagasi Weizenbergi tänavale. Bussipeatused asuvad Katharinenthali kohviku ees, Kadrioru Kunstimuuseumi kõrval, Kumu juures Weizenbergi ja Mäekalda tänava nurgal ning Miiamilla lastemuuseumi juures. Bussi pardal on ka operaatorid, kelleks on Tallinna Tehnikaülikooli robootika üliõpilased, kes tagavad bussi ohutu sõidu ja vastavad bussiga seotud küsimustele.

Transpordiamet ja Tallinna Tehnikaülikool katsetavad isesõitvat bussi Interreg Baltic programmist rahastatava projekti Sohjoa Baltic raames, mille eesmärgiks on uurida, tutvustada ja piloteerida isejuhtivaid elektrilisi minibusse osana ühistranspordist. Tallinn on Kongsbergi ja Helsingi kõrval üks kolmest linnast, kus bussi katsetatakse pikema perioodi jooksul.

Tagasi üles