N, 5.10.2023

Pildid ja video ⟩ Lääne-Virumaal hukkus rongile ette sõitnud jalgrattur

Facebook
Comments

Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas hukkus täna pärastlõunal rongile ette sõitnud eakas jalgrattur.

89-aastane mees sõitis kell 13.13 Rakke alevikus jalgrattaga ette Elroni reisirongile ja hukkus sündmuskohal.

Esialgsetel andmetel ületas 89-aastane mees jalgratta seljas raudteed foori ja tõkkepuuga reguleeritud ülekäigukohas, kui jalgratturitele ja jalakäijatele põles keelav tuli.

Rakvere politseijaoskonna patrullitalituse juhi Tauno Lempu sõnul on tegemist äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga, mida saanuks vältida.

«Kui ülekäigukoht on varustatud nii foori kui tõkkepuuga, teeb see raudtee ületamist palju turvalisemaks kõigi liiklejate jaoks. Kindlasti peab olema hoolas ja mitte eirama foori keelavat märgutuld või proovima enne tõkkepuu langemist veel viimasel hetkel läbi lipsata. Need minutid, mis üritatakse kokku hoida, ei ole seda riski väärt,» ütles Lempu. «Jalgratturitel tasub kindlasti raudtee ületamisel jalgrattalt maha tulla, et raudteed rahulikult ületada.»

Juhtumi kõigi asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust. Rongiliiklus on praeguseks taastunud.

Sel aastal on üle Eesti jalgratturitega juhtunud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes pea kaks korda rohkem liiklusõnnetusi – 134. Liiklusõnnetuses hukkus kolm ja sai vigastada 125 ratturit. Ida prefektuuris on juhtunud 13 liiklusõnnetust, neis hukkus kaks inimest, sai vigastada 11 jalgratturit. Eelmisel aastal juhtus jalgratturitega sama ajaga seitse liiklusõnnetust, sai vigastada seitse ratturit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles