Eneseisolatsiooni peavad jääma viiest Euroopa riigist saabujad

Pilt on illustreeriv.

FOTO: Remo Tõnismäe/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule, peavad alates esmaspäevast, 22. juunist Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni Poolast, Rootsist, Rumeeniast, Bulgaariast ja Ühendkuningriigist saabujad.

Välisministeeriumi teatel ei kehti eneseisolatsioon uuest nädalast alates neile, kes saabuvad Austriast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Prantsusmaalt, Maltalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist – seda aga vaid juhul, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist.

Uuest nädalast ei pea enam kaheks nädalaks eneseisolatsiooni jääma saabudes Belgiast, kus nakatunute suhtarv on võrreldes käesoleva nädalaga oluliselt väiksem.

Valitsus kiitis 28. mail heaks Eesti piiride taasavamise alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Teave riikide ja nõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele 

Nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast. Eestisse reisija liikumisvabaduse piirang sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et lähteriigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma eneseisolatsiooni.

Pühapäeval, 21. juunil kehtivad veel käesoleva nädala piirinõuded.

Tagasi üles