Läänemets: ühiskonda lõhkuv EKRE süüdistab SDE-d eestluse hävitamises

Lauri Läänemets FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja

Riigikogu sotsiaaldemokraadist liikme Lauri Läänemetsa sõnul tegeleb EKRE peale ühiskonna lõhestamise ka tülinorimisega, kui süüdistab SDE-d eestluse identiteedikriisi tekitamises.

«Tulla kahtluse alla seadma sotsiaaldemokraatlikku erakonda, parteid kes 1917. aastal aitas luua Eesti rahvusväeosasid, seisis maapäevas ja Asutavas Kogus demokraatliku ja iseseisva Eesti Vabariigi loomise eest, kelle eestvedamisel parandati Eesti tööinimeste heaolu, kelle liikmed aitasid okupatsiooniajal hoida alal Eesti riiklust eksiilis ning kes aktiivselt osalesid Eesti iseseisvuse taastamisel ja uue põhiseaduse koostamisel ning kelle eestvedamisel on tänasel iseseisvusperioodil kindlustatud laste ja perede ning eakate heaolu ning kes on seistud Eesti positsiooni eest Euroopas ja maailmas, on mõttetu tülinorimine,» kirjutab Läänemets sotsiaalmeedias.

Nimelt kirjutas EKRE volikogu laupäeval enda poliitilises avalduses, et SDE, Reformierakond ja Eesti 200 seavad oma tegude või retoorikaga kahtluse alla Eesti rahvusriikluse ning toovad eeskujuks uue, juurteta ja püsiva identiteedita inimese.

«Huvitav, et EKRE, kes lõhub meie ühiskonda, ei austa põhiseadust ega Eesti inimeste vabadusi, ei seisa valitsuses inimeste heaolu eest, tegeleb ruuporisse karjumisega ajal, mil tuleks valmistuda selle sajandi suurimaks majanduskriisiks,» märkis Läänemets. «Palju (marksistlikku) kära EKRE-lt, ent vähe tegusid, mis vääriks kinnitust me rahva ja riigi kestmajäämise nimel tegutsemisest.»

Tagasi üles
Back