FOTO: Huawei

Juhtmevabad kõrvaklapid on aastatega muutunud aina populaarsemaks ning viimasel ajal on kõigi huviorbiidis olnud kõrvasisesed nööpkõrvaklapid, mis ei ole omavahel juhtmega ühendatud. Huawei FreeBuds 3i on firma uusim ja värskeim ettevõtmine antud valdkonnas. Vaatame lähemalt, kas need klapid on meie aega väärt.

Ehituskvaliteet

Huawei FreeBuds 3i tulevad mugavas väikeses korpuses, mis mahub ilusti nii taskusse kui ka kotti. Kaant on võimalik kerge sõrmeliigutusega lahti teha ning sees on tugevate magnetitega kinni nööpkõrvaklapid ise. Magnetid on silmapaistvalt tugevad - isegi pöörates lahtist karpi ümber ning raputades ei kukku midagi välja. See-eest on igat kõrvaklappi võimalik kergesti kahe sõrmega välja võtta ja kõrva panna.

FreeBuds’id on käes piisavalt rasked ja mugavad, et aru saada, et tegu ei ole mänguasjaga. Klappide silikoonotsikud on vahetatavad sõltuvalt kuulaja kõrva suurusest, kuid lisaks sellele on kummidel ka praktiline funktsioon - passiivne mürasummutus. Tekitades omamoodi vaakumi kõrvas, piirab see väljastpoolt tulevate helide sattumist kuuldekanalisse, mistõttu muusikat on kuulda parem ning välihelid ei sega nii tugevalt.

Aktiivne mürasummutus

Lisaks passiivsele mürasummutusele kasutavad Huawei FreeBuds 3i ka aktiivset mürasummutust. Selle jaoks on mõlemasse nööpkõrvaklapi sisse ehitatud mikrofonid, mis töötavad koos, garanteerimaks aktiivset mürasummutust kuni 32 dB. Koostöös passiivse mürasummutusega ei kuulanud mina suures kontoriruumis töötades ühtegi teist inimest, sealhulgas neid, kes püüdsid minuga mõne meetri kaugusel rääkida.

Mürarikkal tänaval rattaga sõites oli autosid ikkagi kuulda, kuid kindlasti vähem võrreldes väljalülitatud mürasummutusega. 

Lisaks kahele aktiivseks mürasummutuseks mõeldud mikrofonile on olemas ka kolmas, mille eesmärgiks on helikvaliteedi selgemaks ja teravamaks muutmine. See asub kõrvapoolses klapi otsas ning püüab kinni jääkmüra, mis jõuab kõrva rääkides telefoniga. Kasutades lisaks kõigele ka spetsiaalselt arendatud tarkvara suudavad Huawei FreeBuds 3i kogu heli ära töödelda täpsemaks ja selgemaks.

Aku

Kuidas aga on nendel Huawei kuularitel akuga? Juhul, kui aktiivne mürasummutus on sisse lülitatud, saab muusikat kuulata peaaegu 3 tundi järjest. Ilma mürasummutuseta pikeneb see 3,5 tunnini. Kui arvestada, et ka korpuses on aku mis klappe juhtmevabalt laeb, saab muusikat tervenisti kuulata üle 14 tunni enne, kui korpust peaks uuesti USB-C otsa laadima panema. Ja ega see laadimine samuti ei võta liiga palju aega - akut saab täis alla kahe tunniga. Üldiselt väga tugevad näitajad.

Juhitavus

Juhtmevabade nööpkõrvaklappide üks huvitavamaid eripärasid on nende juhitavus - kuidas saab kontrollida asju, millel pole nuppe? Ka Huawei on otsustanud minna puutetundlikkuse juurde, nimelt saab näiteks ühe pikka puudutusega aktiveerida või ka välja lülitada aktiivset mürasummutust ning topelt-puudutusega panna muusikat mängima või pausile. Võttes üht klappi kõrvast välja tunnevad sensorid selle kohe ära ning muusika pannakse automaatselt pausile. Juhul, kui panna neid oma korpusesse tagasi, lähevad nad ooterežiimi. Üldiselt mugav kasutuskogemus, kuid see muutub veelgi paremaks, kui klapid on paaritud Huawei AI Life App’iga - seal saab näha täpsemat infot nii seadme aku ja püsivara kohta kui ka veelgi täpsemalt sättida juhitavust.

Kokkuvõte

Lõppude lõpuks aga põhiküsimus on see - kas need on head kõrvaklapid ning kas neid tasub osta? Arvestades teiste populaarsete juhtmevabade nööpkõrvaklapide hindu on Huawei FreeBuds 3i ikka väga heal positsioonil - neid saab endale vaid 99€-ga. 

Kindlasti aga on tehtud ka kompromisse - Huawei FreeBuds 3i korpust ei ole võimalik juhtmevabalt laadida, selleks on vaid USB-C juhe. Kuigi Huawei on üks juhtivaid firmasid juhtmevaba laadimise osas, antud kompromiss on tehtud eelkõige hinna madalamaks viimiseks. Ja arvestades korralikku heli- ja mürasummutuskvaliteeti võib öelda, et lõppkokkuvõttes on selline samm õigustatud.

Hinna-kvaliteedi suhe on Huawei FreeBuds 3i’l paigas - olles turul uute nööpkõrvaklappide otsingul peaksid need kindlasti olema nimekirja tipus.