Tormituul on jätnud elektrita rohkem kui 20 000 tarbijat
Täiendatud kell 13.54

Torm. Elektrikatkestus. Liinile langenud puu.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Tugev tuul on põhjustanud hulgaliselt elektririkkeid. Täna kella 13.22 seisuga oli tormituulte tõttu vooluta 20 369 majapidamist. Kõige rohkem on vooluta kliente Pärnu ja Rapla maakonnas. Mõneks ajaks katkes ka laevaühendus Hiiumaaga. 

«Torm hakkas alates varajastest hommikutundidest liikuma üle Saaremaa, Pärnumaa ja Raplamaa. Murrab puid liinidele ning põhjustab hulgaliselt rikkeid,» informeeris Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp pressiteate teel. «Tormituuled liiguvad veel täna üle Järvamaa, Harjumaa ja Virumaa ning võib arvata, et see toob rikkeid juurde.»

Suurima mõjuga katkestus oli Hiiumaal, kus kell 10.27 läks korraga rivist välja kaks toiteliini, vooluta jäi 7076 klienti. Elektrilevi dispetšerid suutsid kaugjuhtimise teel 7 minutiga kõikidele klientidele voolu taastada. Seda tänu kiirele reageerimisele ja ümberlülitamise võimekusele elektrivõrgus.

Puusepp lisas, et Elektrilevi tegeleb igal pool aktiivselt rikete kõrvaldamisega ning teeb koostööd Päästeametiga. Tõenäoliselt võib osade rikete kõrvaldamine aega võtta kuni homse õhtuni. Elektrilevi teeb kõik endast oleneva, et klientidele elektrivarustus võimalikult kiirelt taastada.

«Tuleb korjata õues kokku asjad, mis võivad tuulega lendu minna,» soovitas Vikerraadio kaudu päästeameti vastutav korrapidaja Janar Kärner. «Varasemate tormidega oleme näinud, et puud hakkavad murduma ja võivad kukkuda ka sõidukite peale,» lausus ametnik, kes soovitab seetõttu ka autot ümber parkida.

Lisaks tasub mõelda ka sellele, et kodus oleks piisav joogivett ja toitu, juhul kui elektrer pikaks ajaks ära läheb. «Üldiselt tormi ajal ei soovita välja minna,» soovitabs Kärner. 

Praamiliiklust mandri ja Hiiumaa vahel korraldav TS Laevad teatas, et tuule suund ja kiirus võimaldavad laevadel väljuda ning esimene reis väljub nii Rohuküla kui Heltermaa sadamast kell 13 ning laevaliiklus jätkub graafiku järgi. Kuivastu ja Virtsu sadamatest toimuvad reisid samuti graafiku järgi. 

Tagasi üles