Torm viis elektri üle 30 000 majapidamiselt

Torm on põhjustanud hulgaliselt elektrikatkestusi.

FOTO: Marko Saarm

Tugevad tormituuled tekitasid laupäeval üle Eesti ulatuslikke elektrikatkestusi. Kella 20 seisuga oli endiselt vooluta 22 100 majapidamist, päeva jooksul on vool taastatud enam kui 15 000 majapidamisel. 

Kõige rohkem tegid tormituuled purustustööd Pärnu-, Rapla- ja Jõgevamaal. «Tänane torm on teinud elektrivõrgus erakordselt palju pahandust. Tuule kiirus oli paiguti isegi kuni 30 meetrit sekundis ja selle tulemusel on paljudes kohtades puud liinidele murdunud,» ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp.

Ilmaprognoosi kohaselt peaks hilisõhtuks suurem torm vaibuma ning elektrikatkestusi massiliselt enam juurde ei lisandu. «Brigaadid on väljas ning taastavad kõikjal elektriühendusi. Rikkeid on palju, tingimused kohati keerulised, aga kõrvaldame rikkeid ka öösel. Teeme kõik endast oleneva, et klientidele elektriühendus võimalikult ruttu taastada,» lisas Puusepp.

Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Langenud puu või mõne muu ohtliku olukorra leidmisel palub Elektrilevi helistada rikketelefonil 1343.

Tagasi üles