FOTOD ⟩ Eesti Punane Rist andis üle annetused Covid-19 põdenud töötajatele

Eesti Punase Risti esindajad andsid andis kolmapäeval haiglatele üle koroonaviirusehaigusesse nakatunud töötajate toetamiseks kogutud annetused.

Kokku kogunes annetusi summas 6500 eurot, teatas Punase Risti esindaja. Annetused anti üle Kuressaare haigla, Pärnu haigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla esindajatele. Toetussummad jagunesid haiglate vahel proportsionaalselt haigestunud töötajate arvuga.

Eesti Punane Rist kogus aprilli keskpaigast alates annetusi koroonasse nakatunud haiglapersonali toetamiseks. Annetusega oli igaühel meist võimalus avaldada meditsiinisektori töötajatele austust ja toetada omalt poolt neid, kes pühendunult tööd tehes oma tervisega riskima pidid.

Eesti Punase Risti president Harri Viik lausus, et paljud Eesti inimesed soovisid keerulisel ajal avaldada annetusega austust ning tänu ja toetada neid, kes oma tööd tehes ja teiste eest hoolt kandes ise nakatusid.

«Seetõttu alustasime ka annetuste kogumist, eesmärgiga olla toeks neile arstidele, õdedele, hooldajatele ja teistele haiglatöötajatele, kes oma tervisega riskides koroonapatsientide eest hoolitsesid ja seetõttu ise haigestusid,» ütles Viik. «Me ei saa korvata nende lähedastele aega ega muretunnet, kuid avaldame austust ja tänu ilmutatud vapruse eest.»

Selleks, et annetused jõuaksid sihipäraselt nendeni, kellele need mõeldud, tegi Eesti Punane Rist koostööd nende haiglatega, kes said eriolukorras koroonapatsientidega tegelemisel enda kanda kõige suurema koormuse. Enim koroonapatsiente oli teadaolevate andmete põhjal Kuressaare haiglas, Põhja-Eesti regionaalhaiglas, Tartu Ülikooli kliinikumis, Pärnu haiglas, Ida-Viru keskhaiglas, Lääne-Tallinna keskhaiglas.

Põhja-Eesti regionaalhaigla, Tartu Ülikooli kliinikumi ja Ida-Viru keskhaigla esindajad kinnitasid, et nende personal jäi koroonaviirusest sel moel puutumata ning nende töötajate seas nakatumisi ette ei tulnud.

«Meditsiinitöötajatele oli eriolukord eriti raske – neil olid pikad ja väsitavad tööpäevad, tihtipeale ei olnud neil seejuures võimalik pikka aega näha ega kallistada oma lähedasi. Ometi leidsid nad endas jõudu ja tugevust iga päev haigete eest hoolt kanda,» rääkis Viik. «Selle kõige juurde kuulub paratamatult risk nende endi tervisele. Nad teavad seda. See on osa nende tööst. Minu suur lugupidamine ja austus ning tänu kõigile neile inimestele, kes keerulisel ajal inimestele abi annavad.»

Tagasi üles