Eestis loodud isejuhtiv buss jõuab peagi Soome teedele

Iseseisev buss

FOTO: Auve Tech

Vaid mõni aasta tagasi esitleti Tallinn Tehnikaülikooli 100. juubelil Eesti esimest isejuhtivat sõidukit ehk Iseautot. Auve Techi bussid on seni erinevaid marsruute väisanud Tallinna loomaaias, Vabaõhumuuseumis ja Ülemiste City ärilinnakus. Nüüdsest hakkavad Eestis ehitatud nutikad bussid sõitma ka põhjanaabrite juures.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tampere projekti eesmärk on tõestada, kuidas futuristlikud autonoomsed elektrimootoriga bussid saavad olla osa meie igapäeva linnaelust. Koostöös Auve Techiga asume rajama elanikele turvalist, keskkonnasõbralikku, taskukohast ja mugavat liikumisvõimalust,» selgitas Roboride tegevjuht Tatu Nieminen.

Auve Techi kaheksakohalised minibussid on loodud viimase miili transpordi hõlbustamiseks. Isejuhtiv buss aitab teenindada reisijaid mugavalt ja vaikselt ka piirkondades, kus tavaline liinibuss opereerida ei saaks või kus see on eelistatud variant personaalsete sõidukite kasutamise asemel. Olgu nendeks siis kinnised alad nagu lennujaamad või hoopis väiksemate tänavatega elamurajoonid.

Tagasi üles
Back