Lasva jooksul võidutsesid Jallai ja Ardel

Madis Perli
, suvereporter
7. Lasva jõe- ja järvejooksu võitsid Rauno Jallai (1) ja Johanna Ardel.
7. Lasva jõe- ja järvejooksu võitsid Rauno Jallai (1) ja Johanna Ardel. Foto: Külli Leola / Võrumaa Spordiliit

14. augustil peetud Võrumaa pikamaajooksusarja kuuendal etapil 7. Lasva jõe- ja järvejooksul olid kiireimad Rauno Jallai ja Johanna Ardel.

12 kilomeetri pikkuse põhijooksu võitis sarja üldliider Rauno Jallai Võru Lõunalõvist ajaga 39.18,5. Tartumaalt pärit Eno Vahtra jäi 50,6 sekundilise kaotusega teiseks. Kolmanda koha sai Joosep Tammemäe Seiklushundi klubist, kes finišeeris võitjast pea kaks minutit hiljem.

Naistest oli kiireim Valgamaa jooksja Johanna Ardel, kes esindab spordiklubi Beavers. Üldarvestuses üheksandana finišeerinud naisel kulus 12 kilomeetri läbimiseks aega 46.25,4. Võrumaa jooksja Helen Bell jäi Ardelile alla 32,4 sekundiga ning pidi leppima teise kohaga. Kolmandaks jooksis Eliisabet Kool CFC suusakoolist kaotusega võitjale 48,4 sekundit. Kokku lõpetas põhijooksu 125 võistlejat.

4,1 km pikkusel rajal oli M14 klassis kiireim Risto Kalju Nõmme kergejõustikuklubist. M12 arvestuses võitis Jako Harlis Kala Võru suusaklubist. N14 klassis võidutses Regina Parv Võru suusaklubist ja N12 klassis oli parim Rosibel Marii Kaldvee samuti Võru suusaklubist. Kokku tegi sellel rajal kaasa 75 osalejat.

Minijooksul tuli läbida 1,2 km ja kõige kiiremini sai sellega hakkama poistest Samuel Orav Võru suusaklubist ja tüdrukutest Lisete Ilves võimlemisklubist Janika. Sellel distantsil lõi kaasa 28 noort. Järgmine etapp on kavas 29. augustil Ummamuudu liina üüjuusk.