Pärnumaalsed võitsid omavalitsuste suvemängudel medaleid kahel alal

Pärnu Postimees
Greete-Liis Krapp saavutas omavalitsuste suvemängudel kuulitõukes teise koha ja oli kõrgishüppes kaheksas. Arhiivifoto. Foto: Marko Mumm/EKJL

Paides 45. Eesti omavalitsuste suvemängudel saavutasid pärnumaalsed pjedestaalikohti kergejõustikus ja Pärnu võistkond sai mälumängus kolmanda koha.

Kergejõustikus teenis naisveteranide teises grupis kaugushüppevõistlusel võidu Saarde valla esindaja Epp Lorents, kelle pikima katse tulemus oli 4.78.

Pärnakas Hanno Tamm oli poiste A-klassis 400 meetri jooksus tulemusega 52,23 teine. Sama vanade tüdrukute seas pälvis kuulitõukes 12.41ga teise koha Tori valda esindanud Greete-Liis Krapp.

Mälumängus saavutas kolmanda koha Pärnu tiim, kuhu kuulusid Tiit Lehtme, Andres Kasemets, Olavi Oja, Avo Kask ja Kalju Viirsalu.

50 küsimusele vastamisel kogus 50 punkti ja teenis võidu Kadrina valla esindus. Teise koha pälvis Vinni valla võistkond 47 punktiga. Pärnu esindus kogus 45 silma. Mälumängus osales 30 võistkonda.

Omavalitsuste suvemängudel võisteldi kergejõustikus, mälumängus, võrkpallis, tennises, petangis, orienteerumises, jalgrattakrossis, köieveos, kettagolfis ja trikitõukerattasõidus. Omavahel võtsid mõõtu juhidki.

Kaasa lõi ligi 2000 võistlejat 54 omavalitsusest. Mängud võitis ülekaalukalt Rae vald, Tartu valla ja Türi valla ees.

Mälumängus ja kergejõustikus osalenud Pärnu linn saavutas 36. koha, kergejõustikuvõistlustel ja orienteerumises kaasa teinud Saarde vald oli 48. ja kergejõustikus punkte teeninud Tori vald 52.

45. Eesti omavalitsuste suvemängud korraldas spordiliit Jõud koostöös Paide linnavalitsuse ja Järvamaa spordiliiduga.