FOTO: Apple

Uue kooliaasta algusega on sülearvutid saanud iga õpilase jaoks peamiseks õpivahendiks. Sealjuures saab õppimine mõningaste nutikate lahenduste abil olla väga mugav ja efektiivne.

Sertifitseeritud Apple’I süsteemiinsener Andrey Michailov jagab nõuandeid, kuidas valida kvaliteetne nutiseade, mis sobib õpinguteks, ja tutvustab funktsioone, mis aitavad paremaid õpitulemusi saavutada.

1. Vastupidavus 

Õpilasele arvutit valides on oluline hinnata selle vastupidavust ja kasutajasõbralikkust. Selleks, et arvutist saaks väärtuslik investeering, peaks tähelepanu pöörama seadme elueale, millistest materjalidest see valmistatud on, milliseid võimalusi see endas peidab ja kuidas need vastavad praegustele ning ka tulevastele vajadustele.

Näiteks erinevad MacBook arvutid teistest oma MacOS operatsioonisüsteemiga, mis on tuntud nii oma unikaalsete lahenduste poolest kui ka täiustatud andmekaitse, automaatsete uuenduste ja erinevate rakenduste poolest. Need arvutid toetavad kõige uuemat tarkvara ja tagavad kvaliteetsed töövõimalused vähemalt viieks aastaks.

Arvuti korpus on valmistatud 100% taastöödeldud alumiiniumist, mis on väga vastupidav ja tagab seeläbi pika kasutusea.

Aku pikk kestvusaeg on õpilaste jaoks eriti oluline. Populaarne MacBook Air mudel peab laadimata vastu kuni üksteist tundi, nii et arvutit on mugav loengutesse ja raamatukogusse kaasa võtta. Sealjuures kaalub arvuti vaid 1,25 kg ja on imeõhuke – vaid 15,6 mm.

FOTO: Apple

2. Kodutööde ja raskemate ülesannete jaoks

Võimekas MacBook Air arvuti on loodud nii igapäevaseks kasutamiseks kui ka õpi- ja tööülesannete täitmiseks, mistõttu suudab ta kiiresti töötada. Sisseehitatud Intel Core i7 kuni nelja südamikuga protsessor muudab CPU kaks korda ja graafika lausa 80% kiiremaks.

Selline võimsus on igatu piisav ülikiireks veebis surfamiseks ja videomängude jaoks. Lisaks võimaldab protsessor kasutada mitut rakendust korraga, töödelda videoid, luua esitlusi ja täita kõikvõimalikke teisi ülesandeid.

Igal MacBookil on sisseehitatud rakendused, mis on kasutuskõlblikud koheselt, kui oled arvuti lahti pakkinud. Õpingute jaoks on kõige olulisemad Pages, Numbers ja Keynote rakendused. Esimene võimaldab lihtsat tekstitöötlust ja erinevate dokumentidega töötamist, teine on arvutuste ja joonistega abiks ning Keynote on mõeldud esitluste loomiseks.

Ühtlasi, kõik MacBooki arvutid ühilduvad ka Microsoft Office rakendustega, mis teeb töö tegemise veelgi mugavamaks.

Õpilastele tuleb kasuks ka iMovie rakendus, mille abil saab videoid töödelda. App Store’ist leiab õppimist mugavamaks tegevaid rakendusi veelgi. 

FOTO: Apple

3. Individuaalne ja tiimis töötamine

MacBook Air sülearvutit on loodud ükskõik millise ülesanded jaoks – nende eelinstallitud lahendused aitavad lühikese aja jooksul palju saavutada. Näiteks on Notes, Reminders ja Calendar rakendused abiks töö planeerimisel.

Hea uudis neile, kes kipuvad kõike kaotama – unikaalne Spotlight otsingumootor aitab kaotatud rakendused, dokumendid, fotod ja kõik teised failid kiirelt üles leida.

Kes pole veel MacBooki Trackpadi kasutanud saab meeldiva üllatuse osaliseks, sest see on ülimalt tundlik ja kontrollitav. Sel on Force Touch manipulaator, mis tunnetab kliki tugevust ja võimaldab seeläbi arvutit sujuvalt kontrollida. Näiteks saad vaid näpuliigutusega suumida, ekraanil olevate akende asetust muuta või lehti kerida.

Grupis töötamise jaoks tasub proovida Collaborate lahendust, mis toimib koos Pages, Numbers ja Keynote rakendustega. Collaborate võimaldab reaalajas dokumente ja esitlusi luua ning muuta üheskoos sõpradega, kes kasutavad samuti Apple seadmeid. See muudab grupina lahendamiseks mõeldud kodutööde tegemise väga mugavaks!

Apple seadmetega ei pea muret tundma andmekaitse pärast – täiustatud tehnoloogia aitab kaitsta MacBooki kasutajate privaatsust, tarkvara ja isikuandmeid. Uuematel arvutimudelitel on ka spetsiaalne teise generatsiooni Apple T2 silikoonist kaitsekiip ning neid saab Touch ID sõrmejäljelugeja abil turvaliselt avada.

FOTO: Apple

4. Fotode ja heli kvaliteet

Õpilaste jaoks mängivad rolli ka ere erkaan, selgesti loetav tekst ja kvaliteetne heli. Detailne ja selge 2560x1600 Retina ekraan võimaldab sul nautida nii tööülesandeid kui ka vabaaja tegevusi - ekraani värvid on olulised nii esitluste loomisel kooli jaoks kui ka lemmikfilmide vaatamiseks.

MacBookil on olemas ka True Tone tehnoloogia, mis sobitab automaatselt valget valgust ekraanis ümbritseva värvitemperatuuriga, ja muudab seega arvutiga töötamise silmadele mugavamaks. Näiteks, õues viibides on ekraanil jahedamad toonid ning siseruumides, valge valgusega lambi all on ka ekraan valgem.

Nende jaoks, kellele meeldib töötada või õppida hilisõhtutel, on loodud spetsiaalne Night Shift öörežiim, mis vähendab sinist valgust ja muudab ekraanitoonid soojemaks.

Kõlarite ja kaamera kvaliteet muutub oluliseks kaugõppe või videokõne juures. Kvaliteetse heli tagavad stereokõlarid ning hea video FaceTime kaamera.

Ostes praegu ükskõik millise MacBook mudeli, saab aastase Apple TV ligipääsu tasuta kaasa. Leia parimad nutiseadmete pakkumised volitatud Apple poodidest.