Tallinna investeeringutoetuste esialgsesse nimekirja mahtus 155 objekti

Tallinna linnavalitsus. FOTO: Uwe Gnadenteich

Tallinna linnavolikogu kinnitas täna Tallinna linna investeeringutoetuse projektide esialgse nimekirja, milles on ühtekokku 155 objekti.

Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik tunnustas valitsust, et riik ei ole jätnud keerulisel ajal omavalitsusi üksi.

«2020. aasta lisaeelarvega määrati Eesti omavalitsustele COVID-19 eriolukorra negatiivsete mõjude leevendamiseks ühekordse toetusena 130 miljonit eurot. Tallinna linnale kinnitatud toetuse piirsummaks on 17,38 miljonit eurot,» märkis Terik.

«Eriolukorrast tingitud toetus annab täiendava võimaluse teha vajaminevad investeeringud kiirendatud kujul, mille efekt linnaelanikele peaks näha olema juba järgmise aasta esimeses pooles. Rohkem kui 150 objekti seas on kõigis kaheksas Tallinna linnaosas hulgaliselt kvartalisiseste teede remondiprojekte. Kuid nimekirjas on ka teisi valdkondi ja asutusi, näiteks Tallinna kiirabi, kirjanduskeskus ning mitmeid haridusasutusi,» selgitas Terik.

Linnapea Mihhail Kõlvart nentis, et nimekirjas esitatud projektid on kokku suuremas mahus, kui Tallinnale kinnitatud investeeringute toetuse piirsumma.

 «Esitame nimekirjas toodud projektid ministrile kinnitamiseks jooksvalt, lähtudes hanketulemuste selgumisest, kuid meie eesmärk on lähiaastatel ellu viia kõik nimekirjas kavandatud investeeringud,» sõnas Kõlvart. «Linna prioriteediks on läbivalt olnud haridusvaldkonna investeeringud ja nii on ka toetuse arvelt kavandatud investeeringutest üle poole haridusvaldkonnas. Kavas on ehitustööd paljudes koolides ja lasteaedades, muu hulgas ka neis koolides, mis tervikrenoveeriti juba 20 aastat tagasi, samuti kavandame korrastada lasteaedade õuealasid ja nende välisvalgustust. Linlaste rõõmuks rajame linnaosadesse kokku 15 välijõusaali, rekonstrueerime mänguväljakuid ja kvartalisiseseid teid.»

Lisaeelarvega omavalitsustele määratud 130 miljonist eurost on 70 miljonit eurot ette nähtud kohalike omavalitsuste uute investeeringute toetuseks, et leevendada majanduskriisi mõjusid avaliku sektori tellimuste mahu suurendamise või vähemalt tavapärasel tasemel hoidmise abil, toetades nii majandust ja tööhõivet.

Tagasi üles
Back