Motopoisid tõid Äksi krossilt kaks auhinda

Joel Kukk
Pärnu poiss Theo Kolts kihutas Äksi krossil esimese auhinna vääriliselt.
Pärnu poiss Theo Kolts kihutas Äksi krossil esimese auhinna vääriliselt. Foto: Rauno Kais

Noorte motokrossi Äksi karikasarja esimesel etapil võistles 84 sportlast ja paremus selgus kaheksas arvestuses.

50 ccm masinaklassis pani kahes sõidus oma paremuse maksma Pärnumaa Vihuri motoklubi kasvandik Theo Kolts, teiseks tuli Gregor Lootus Motoextreme’i klubist ja kolmas oli Rasmus Näär KTL Racingist. Pärnu motoklubi poiss Markus Rotmeister lõpetas krossi kuuendal kohal.

85 ccm tsikleid taltsutanud juunioride konkurentsis oli parim Gregor Kuusk Redmoto tiimist. Pärnakas Tristan Loob teenis teise auhinna ja kodurajal sõitnud Andri Kutsar saavutas kolmanda koha. 65 ccm klassis nautis võidurõõmu Sõmerpalu noormees Kaspar Uibu, Vihuri klubi esindav Frankie Lvovs sai kuuenda koha.

Quadracer’ite Open-klassis tuli Carl Torn Paikuselt neljandaks. Pjedestaalile jõudsid Mark Saar (Redmoto), Olari Saarme (Sõmerpalu MK) ja Rasmus Sõna (Äksi39Team) .