FOTOD ⟩ Politsei ja Mupo piilusid ühisreidi käigus tallinlaste autodesse

Eile õhtul korraldas Tallinna munitsipaalpolitsei koos politseiga reidi, mille eesmärk oli juhtida inimeste tähelepanu varguste ennetamisele läbi oma tegevuse.

Reidi initsiaator oli Lääne-Harju politseijaoskond, kes kaasas reidile nii mupo inspektorid kui ka abipolitseinikud. Koos kontrolliti Mustamäe, Kristiine, Haabersti ja Nõmme piirkonnas sõidukeid ja nendes nähtavale kohale jäetud esemeid.

«Inimeste kiituseks tuleb öelda, et palju hinnalisi esemeid me autodest ei leidnud,» ütles mupo poolne reidi juht Triin Uudeväli. «Meie grupp oli konkreetselt Mustamäel, Sõpruse puiestee ja Sütiste tee vahelisetel õuealadel.  Autosid kontrollisime kindlasti üle tuhande ja leidsime kolme tunni jooksul kaks käekotti, ühe arvuti, kasti džinni ja sigarette ning ühest välisriigi numbrimärgiga autost hinnalise komplekti kalavarustust ja grillahju. Loodame, et sellised aktsioonid teevad inimesed tähelepanelikumaks ja ettevaatlikumaks,» netis Uudeväli.

Mupo ametniku sõnul tekitas «autodesse piilumine» kohalike elanike seas tugevat vastukaja: «Päris palju avati aknaid ja päriti, mida me otsime. Osad inimesed olid ärevuses, et äkki on auto valesti parkinud. Selgitasime, miks ja mida me teeme ning saime rõõmustavalt palju tunnustussõnu.»

Mupo teatel plaanitakse koostöös politseiga selliseid aktsioone ka tulevikus korraldada.

Tagasi üles
Back