GALERII ⟩ «Üks banaan annab rohkem radioaktiivsust kui aasta tuumajaama kõrval elades.»

Meeleavaldus tuumaenergia toetuseks Tammsaare pargis.

FOTO: Tairo Lutter

Reede õhtupoolikul kogunesid Tallinna Tammsaare pargis ja Tartu raeplatsil tuumaenergia pooldajad MTÜ Eesti tuumajaam eestvedamisel. Kuigi tundub, et inimeste teadlikkus on väike ja hirm suur, usuvad Tallinna aktivistid, et tuumajaam Eestis oleks pikas perspektiivis nii majanduslikult kui ka ökoloogiliselt ainuõige valik. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tammsaare pargis oli enne kella 16 ligi kümme tuumaenergia pooldajat, kes tegelesid peamiselt infolehtede jagamise ja uudishimulike informeerimisega. «Nimekiri täitsa on, aga kes tuleb, see tuleb. Praegu inimesed tulevad läbi, küsivad,» kommenteeris «Stand up for Nuclear» infolaua juures seisnud Konstantin väikest massi. Meeleavaldusega taheti aktivistide sõnul informeerida neid, kes valdkonnast eriti ei tea. «See on nendele inimestele, kes ei mõtle tuumaenergia peale, ei tea mis see on ja kardavad,» lisas Konstantin. 

Mitmed möödakäijad, eriti noorem põlv, tundis huvi infolaual oleva kummikommi- ja banaanikausi vastu. «Selle banaani söömisest saate te sama palju radioaktiivsust kui elades tuumaelektrijaama juures ühe aasta,» tõi Konstantin näite. «Ühe kummikommi suurune uraanipellet, millest toota tuumaenergiat, võrdub samasuguse energiakogusega nagu on viies tonnis põlevkivis,» lisas Tallinna ürituse eestvedaja Rainer, kes õpib TTÜ-s energiatehnoloogiat. 

Tagasi üles
Back