Valitsus muutis lennuliinide süsteemi
Täiendatud kell 12

Välisminister Urmas Reinsalu.

FOTO: Remo Tõnismäe

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) kirjutas sotsiaalmeediasse, et valitsus muutis lennuliinide süsteemi, mille järgi oleks otselennud piiratud vaid Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhisse. 

«Me ei saa ennast maailmale sulgeda, vaid peame arvestama, et viirus on globaalne ja jääv. Lennuliinide piiramisel peame sellest ka lähtuma,» ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas. «Senine piirang on aegunud ning nüüd, nagu ka Läti, ei luba me edaspidi avada lennuliine riikidega, mille viimase kahe nädala uute viirusjuhtumite arv 100 000 elaniku kohta ületab Euroopa kahekordse keskmise,» selgitas Aas. 

Seni on kehtinud majandus- ja taristuministri käskkirjaga kehtestatud lennuliikluse piirang riikidele, kus viimase 14 päeva koroonaviirusesse haigestumise määr 100 000 elaniku kohta on 25 või suurem. Kuna kõrge haigestumismääraga riikide arv on Euroopas kasvanud, tähendaks praeguse korra jätkumine suurema osa liinide sulgemist, mis omakorda takistaks oluliselt nii äritegevust kui ka vältimatuid tööreise.

Tänasel kabinetinõupidamisel toetas valitsus ettepanekut, mille kohaselt lubatakse edaspidi lennud riikidest ja riikidesse, mille haigestumismäär 100 000 elaniku kohta viimasel 14 päeval jääb alla Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse veebilehel kajastatud Euroopa Liidu kahekordse keskmise. Eilse seisuga oli Euroopa Liidu keskmine haigestumismäär 93,4.

«Uue korra alusel on sarnaselt Lätile lubatud tulevikus Euroopa otselennu liinid kõigisse riikidesse, kus nakatumise kordaja on alla kahekordse Euroopa Liidu keskmise,» kirjutas Reinsalu. 

Tema sõnul oleks hetkel nakatumismäära korral otselennud piiratud Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhisse. «See on mõistlik otsus,» märkis välisminister. 

Euroopa Liidust väljastpoolt on otselennud lubatud üksnes riikidesse ja riikidest, mis on loetletud Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1. Praegu kuuluvad nende riikide hulka Austraalia, Gruusia, Jaapan, Kanada, Lõuna-Korea, Rwanda, Tai, Tuneesia, Uruguay ja Uus-Meremaa.

Juba varem on valitsus kehtestanud erandi, mille kohaselt tohib Tallinna Lennujaamast lennata liinilendudega Frankfurti, Helsingisse, Kopenhaagenisse, Londonisse, Riiga ja Varssavisse nakatunute suhtarvust sõltumata.

Tagasi üles
Back