Tänasest saab e-registratuuris panna endale koroonatesti aja

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja/

Alates tänasest saavad kõik inimesed, kellel laekub perearsti saatekiri endale koheselt panna koroonaviiruse SARS-CoV-2 proovi aja ise.

Selleks saadetakse peale saatekirja laekumist avaliku testimise süsteemi saatekirjas olevale telefoninumbrile lühisõnumi võimalusega kasutada e-registratuuri koos lingiga. Sõnumi saavad inimesed vanuses 18 ja enam eluaastat.

Patsiendil on vajalik end e-registratuuri keskkonnas ID-kaardiga ja mobiil-ID identifitseerida. Nii saavad inimesed endale kiiresti aja broneerida ja ei pea ootama testimiskeskuse kõnet. Smart ID-ga ei saa identifitseerida

Teenus on vabatahtlik ja täiendav võimalus. Kõikidele, kes e-registratuuri teenust ei soovi kasutada või kelleni sms tehnilistel põhjustel ei jõua, helistab testimiskeskus saatekirjade laekumise järjekorras

Kasutusele võetud platvorm on varasemalt välja töötatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi meetmest SportEST klastri eestvedamisel, mis Medicum ja Synlab integreerisid testimise kõnekeskuse aegade broneerimise, sms saatmise keskkonna ja laboriinfosüsteemiga.

Vastused saavad inimesed tavapärasel kujul.

Tagasi üles
Back