Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinn ei saanud Euroopa rohelise pealinna tiitlit

Rohelise pealinna tiitlini jõudmiseks on Tallinnal vaja veel pingutada. Pildil Reidi tee ehitus. FOTO: Eero Vabamägi

Täna õhtul kuulutas Euroopa Komisjon Lissabonis välja Euroopa rohelise pealinna 2022, võitjaks tunnistati Prantsuse Alpides asuv Grenoble.

«Soovime Grenoble’ile palju õnne ja jõudu kanda aastal 2022 Euroopa rohelise pealinna tiitlit! Teil on väga huvitavad plaanid, jälgime teie programmi ja ideede teostust suure kaasaelamisega. Suur tänu ka kaasfinalistidele ning žüriile,» ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Linnapea lisas, et Tallinn on sellest võistlusest ja finaalis osalemisest samuti võitnud. «Juba see, et Tallinn valiti kevadel finaali, andis meile suure tõuke mõtestada linna rohepööret, muuta linnaorganisatsiooni rohelisemaks ja teha mitmeid uusi algatusi. Tallinn jätkab rohelise suunaga, et ellu  viia rohepealinna plaanis kavandatud algatused ja üritused hoolimata sellest, et tiitlit veel ei tulnud,» märkis ta.

Linnapea tänas ka oma meeskonda, kes on mitu kuud mõelnud ainult rohelisi mõtteid ja teinud väga head tööd. «Tallinn ei loobu pürgimusest saada roheliseks pealinnaks,» rõhutas Kõlvart.

Tagasi üles
Back