Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

PILDID ⟩ Kopterimeeskond päästis metsas terviserikke saanud eaka ratturi

Politsei otsis möödunud laupäeval Kuusalu vallas metsa vahel rattaga sõites terviserikke saanud ja kukkunud 82-aastast meest suurte jõududega. Lennusalga kopter leidis mehe metsa ja põllu vaheliselt alalt ning toimetas kiirabiauto juurde.

Politsei sai teate laupäeval kella 16 paiku, et 82-aastane mees läks Kuusalu vallas jalgrattaga sõitma, kukkus ja ei saa enam iseseisvalt püsti. Mehel oli kaasas mobiiltelefon, mille kaudu sai ta suhelda oma lähedastega, kuid tema täpne asukoht oli teadmata. Häirekeskusele teavitamise ajaks olid lähedased meest juba poolteist tundi otsinud, kuid tulemuseta.

Pimeduse saabumiseni oli jäänud veel vähe aega ja politsei reageeris mehe otsimiseks suurte jõududega.

Mobiiltelefoni positsioneerimine andis otsingualaks suure piirkonna, mida kontrollisid kokku kuus politseipatrulli koos meesterahva sugulastega ja lähedal asuvate külade elanikega. Kella 17.30 ajal liitus otsingutega lennusalga kopter. Maastikuotsingul osalejad leidsid jalgratta jäljed Hirvli külas ja edastasid koordinaadid kopteri meeskonnale, kes märkas meest kella 18 ajal põllu ja metsa vahele jääval alal.

Otsijad jõudsid meheni mõne minuti jooksul. Mees oli teadvusel, kuid teda ilmselt tabanud terviserikke tõttu jõuetu. Kuna leidmispiirkonda ei pääse autoga ligi, siis võeti mees kopteri peale ja toimetati eelnevalt kokku lepitud maandumisplatsile. Kiirabi vaatas mehe kohapeal üle ja toimetas täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse.

 Ida-Harju politseijaoskonna patrullitalituse juht Juhan Jevoneni sõnul on suur õnn, et mees õnnestus leida enne pimeduse saabumist, kuna öösel oleks tema märkamine seljas kantud tumedate riiete ja metsa läheduse tõttu olnud keerulisem. 

«Terviserikke või õnnetuse puhul tuleb helistada hädaabinumbril 112, et politsei, päästeamet või kiirabi saaksid kiirelt reageerida. Kui lähedased asuvad kadunud inimest otsima, tuleks sellest kohe teavitada ka häirekeskust, et mitte kaotada aega, millest võib sõltuda inimese elu või tervis,» meenutas Jevonen.

Politsei tänab kõiki vabatahtlikke külaelanikke, kes liitusid otsingutega.

Tagasi üles
Back