EKRE saadab ERRi nõukogusse Anti Poolametsa

Anti Poolamets. FOTO: Erik Prozes

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogust tagasi astunud Urmas Reitelmanni asemele uueks kandidaadiks Anti Poolametsa.

Poolamets soovib ringhäälingunõukogus seista selle eest, et ERR lähtuks oma tegevuses Eesti põhiseadusest ja ringhäälinguseadusest. «Rahvusringhäälingul on oluline roll eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimisel. Ringhäälinguseaduse kohaselt tuleb hoolikalt jälgida poliitilise tasakaalustatuse nõuet,» selgitas Poolamets.

Ta lisas, et seadus rõhutab ka seda, et rahvusringhäälingu eesmärk on väärtustada perekonnal põhinevat ühiskonnamudelit. 

«Seaduses rõhutatakse ka tasakaalustatuse nõuet valimiste ajal ning enesestmõistetavalt tuleks seda järgida ka rahvahääletuse eelses debatis,» lausus Poolamets. «Kindlasti on minu jaoks olulised teemad ka inglise keele ja kommertslikkuse pealetung telekanalites. ETV ei pea erakanalitega vaatajate pärast võidu jooksma.»

Postimehele küsimusele, mida talle meeldib ETVst kõige rohkem vaadata, vastas ta, et ikka klassikalisi saateid. «Vaatan «Aktuaalset kaamerat», «Maahommikut» vaatan juba nii kaua, kui ta eetris on olnud ning ka nüüd, kui jõuan seda teha,» lausus Poolamets. Lisaks vaatab ta ka «Välisilma» ning hiljem ka saate dokumentaali. 

Erilises vaimustuses on Poolamets Urmas Vaino saatest «Maailma kõige targem rahvas». Poolamets selgitas seda huvi sellega, et on ise riigikogu töö kõrvalt ka õpetaja. 

Talle ei tulnud erakonna soov üllatusena, et teda kandidaadiks nimetati ERRi nõukokku. «Eks ta kuidagi juhtus. Ma olen nende teemade vastu pikemat aega huvi tundnud ja arutelusid on aastaid peetud,» tõdes ta. 

Kuidas ta näeb aga inglise keele ja kommertslikkuse pealetungi ETVs, vastas Poolamets, et kui juba vaadata ingliskeelseid sarju, mida sisse ostetakse, siis need pole kvaliteedi mõttes halvad, ent tema hinnangul võiksid ka teiste riikide sarjad olla esindatud: Rootsi, Soome, kas või Läti. «Ja miks mitte meie hõimurahva Ungari omi. Sarjad ei tohiks olla ühe korvi omad,» selgitas Poolamets. 

Tasakaalustatuse kohta tõi ta ühe näite. «Olen aastakümneid jälginud euroskeptiku pilguga ja see on olnud väga tugevalt Brüsseli poole kaldu,» selgitas Poolamets ja lisas, et räägib enda kogemusest. «Kui me vaatame ringhäälinguseadust, siis seal kasutatakse järjest ja järjest tasakaalunõuet,» lausus ta. 

Poolametsa sõnul, kui tulevad etteheited, siis peaks neid ikka uurima. «Tasuks ikka uurida ka, kust siis kõige rohkem king hõõrub,» märkis ta. 

Tema sõnul peaks eriline hoolsus ETVs olema valimiste ajal, samamoodi ka referendumi paiku. «Siis saab ETV näidata, kas oskab seda tasakaalupunkti hoida,» tõdes ta. 

Anti Poolamets on lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2010. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo-osakonna.

Poolamets on aastaid tegutsenud õiguse ja ajaloo õppejõuna Sisekaitseakadeemias ja olnud 2000. aastate algusest rahvuskonservatiivse poliitika eestvedaja.

Alates 2019. aastast on Anti Poolamets Riigikogu liige, kuuludes väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

Eile teatas EKRE fraktsiooni koosolekul Urmas Reitelmann, et lahkub ERRi nõukogust.  «Jah, otsustas ise nõukogust lahkuda,» ütles Postimehele EKRE pressiesindaja Holger Berg. «Uued kandidaadid fraktsiooni koosolekul jutuks ei tulnud,» lisas ta.

Reedel tegi rahvusringhäälingu nõukogu esimees Rein Veidemann EKRE-le ettepaneku vahetada nõukogus välja Urmas Reitelmann. EKRE volikogu esimees, riigikogu liige ja ERRi nõukogu liige nimetas neljapäeva õhtul sotsiaalmeedias ETV saate «Ringvaade» saatejuhte sodomiitideks ehk loomapilastajateks.

«Kahe sodomiidi juhitud «Ringvaade» nõretas raevust ja pettumusest valitsuse püsimajäämise pärast, mida vürtsitati ohjeldamatu homopropagandaga. Keemiliselt puhas ringhäälinguseaduse räme rikkumine. Edasi andsid AK-s endast parima sm. Tralla ja KGB koputaja Kristjan, tuntud ka Toomas Sildami nime all. Ei ole raske ette kujutada, millist soppa hakkab lendama referendumi eel. Mõned poliitkomissarid ei ole ikka veel aru saanud, et Eestil on uus, enam-vähem rahvuslik valitsus. Katsuge ära harjuda,» kirjutas Reitelmann, kes eemaldas postituse järgmise päeva hommikul. 

Tagasi üles
Back