GALERII ⟩ Aasta põllumehe tiitli pälvis Harjumaa taluperenaine

Teisipäeval kuulutati riigikogu konverentsikeskuses aasta põllumeheks Harjumaa piimatootja ja põllumeeste koolitaja Kaja Piirfeldt Remmelgamaa osaühingust.

«Remmelgamaa talu tegeleb juba 30 aastat piimakarjakasvatusega, viimased 17 aastat minu osalusel ja viimased seitse aastat ka minu juhtimisel,» teatas aasta põllumees 2020 Kaja Piirfeldt.

Tänavune tiitlivõitja on talupidaja, põllumeeste koolitaja ja noortalunike eestvedaja, kes on valitud mitmel korral Harjumaa parimaks piimatootjaks. Remmelgamaa talus on puhtatõuline Holstein-Friisi kari ja aastane väljalüps üle 11 000 kg lehma kohta.

«Võin uhkusega öelda, et mul on üks Eesti parimaid piimakarjasid,» tõi esile Piirfeldt.

Perenaine on rajanud Remmelgamaa OÜ-sse kaasaegse piimafarmi koos söödaruumiga ja tegeleb aastaid ka tõuaretusega. Talukarjas on 81 Holsteini tõugu lehma, lisaks sama suur noorkari. 

«Mul on puhtatõuline Holstein-Friisi kari, ma seemendan oma loomad ise, valin pullid ise, sest pean tõuaretust väga oluliseks,» rõhutas perenaine, kes on aastatega oma talukarja väljalüpsi korralikult suurendanud. «Kui käisin põhikoolis, juba siis lüpsin lehmad ja söötsin loomad ka üksi ära, kui vaja,» rääkis söakas taluperenaine, kelle tööpäevast suur osa möödubki laudatöödel.

Piirfeldt õpetab ka Järvamaa Kutsehariduskeskuses põllumehi, korraldades praktikatunde ka oma talupidamises. MTÜ Noortalunikud juhatuse esimehena on Piirfeldt tõusnud aastatega põllumajanduses tegutsevate noorte eestkõnelejaks ja liidriks. 

Tagasi üles
Back