Eestis kütiti oktoobriga lõppeval hooajal 93 karu

Karu.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Eestis tohtis augusti algusest oktoobri lõpuni kestval hooajal küttida 93 karu ja täpselt nii palju karusid olid jahimehed tabanud möödunud nädala lõpuks.

Jõgevamaa kütid lasid 18, Lääne-Viru kütid 17 ning Järva- ja Tartumaa kütid kummaski maakonnas kümme karu.  Ida-Virumaal tabati üheksa, Viljandimaal kaheksa, Harjumaal kuus ning Pärnu- ja Raplamaal mõlemas maakonnas viis karu. Põlvamaa kütid lasid kolm, Valga- ja Võrumaa kütid mõlemas maakonnas ühe karu.

Keskkonnaamet lubas algselt lasta 87 karu, kuid andis hooajal lõpul veel kuue karu laskmisload, mis läksid Harju-, Jõgeva-, Rapla- ja Tartumaale.  Samuti läks üks täiendav luba Põlva- ja Võrumaa jahimeestele ning üks luba Viljandi- ja Valgamaa jahimeestele.

Eestis elas eelmise aasta sügisel ligi 900 karu. Mõned aastad varem on see arv olnud väiksem, umbes 700 looma. Seega saab spetsialistide sõnul karu asurkonna seisundit tervikuna hinnata heaks, kuid piirkonniti on see erinev.

Eelmisel aastal kütiti Eestis kokku 67 karu. Lubatud 70 isendist kolm jäid küttimata, nendest kaks Põlva- ja üks Raplamaal.

Tagasi üles
Back