FOTOD ⟩ Tallinn käivitas maskikandmise kampaania ühistranspordis

Tänasest algatas Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) koos Tallinna linnaga üleskutse, mis toob päevakorda maskikandmise olulisuse ühistranspordis. «Aitäh, et kannad maski» rippuvaid silte võib märgata bussides, trammides ja trollides. Lisaks siltidele on osade ühissõidukite ees maski kujutis, toomaks veelgi rohkem tähelepanu kaitsevahendi olulisusele.

«Tallinn on juba septembrist alates kutsunud üles distantsi hoidma või maski kandma. Ühistranspordis ei ole distantsi hoidmine sageli võimalik ja juba tuttavate juhiste kordamine on praegu väga vajalik. Maski kandmisega ei kaitse inimene üksnes ennast, vaid ka teisi ja vähendab võimalust teadmatusest viirust edasi kanda. Kokkuvõttes anname nii panuse selleks, et viiruse levik aeglustuks ja meie igapäevaelu jääks toimima,» ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

 Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on maskikandmise kampaania suunatud ühistranspordi kasutajatele, et tagada turvaline linnatransport nii endale kui kaasreisijatele. «Antud algatusega soovime rõhuda inimeste teadlikule tervisekäitumisele, kuna meie teha on see, kuidas tuleme praeguse viirushaiguste levikuga toime. Mask on üks oluline viis, kuidas nakkushaiguste levikut takistada,» selgitas Boroditš. Ta loodab, et lisaks endale mõtlevad reisijad ka kaasreisijatele, hoides seeläbi nii iseenda kui end ümbritsevate inimeste tervist. 

Kanna maski enda ja teiste huvides

Tallinn on võtnud eesmärgiks aidata kaasa viiruste hooajal viiruse leviku takistamisele. «Koostöös Tallinna linnaga suurendame inimeste teadlikkust, kuidas linnaruumis käituda, et enda ja teiste tervist hoida ja viiruse levikut pidurdada,» kirjeldas TLT juhatuse esimees.

Ühistranspordi igapäevasel kasutamisel pole näha vaibumise märke ning see on paljude jaoks üks osa igapäevast, et jõuda tööle, õppima, arsti juurde jne. Selleks, et hoida viiruse levikut võimalikult madalal, on TLT paigaldanud ühissõidukitesse värvilised rippuvad sildid, mis kutsuvad üles maski kandma ja mõtlema teiste peale.

«Me loodame siiralt, et inimesed võtavad meie soovitusi tõsiselt, kannavad maske, desinfitseerivad käsi ning väldivad haigena ühissõiduki kasutamist,» tõi Boroditš esile, lisades, et see on kõige lihtsam viis anda enda panus viiruse leviku tõkestamisse.

Selleks, et luua ka linnapildis tähelepanu maskikandmise olulisusele, on TLT ühissõidukite ninaosas maski kujutised kirjaga «Aitäh, et kannad maski.» TLT juhatuse esimehe sõnul on see sõnum veel üks viis loomaks tähelepanu näomaski kandmise olulisusele.

Kõikides ühissõidukites on tagatud puhtus

«Lisaks reisijatele tuleb ka meil, kui ühistranspordi teenusepakkujal, pingutada selle nimel, et kõigi sõidud mööduksid ohutult. Seepärast puhastame kontaktpindu igas sõidukis vähemalt 2 korda ööpäeva jooksul. Puhastamiseks kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad 24 tundi pisikuvabad,» selgitas Boroditš.

Bussides, trammides ja trollibussides kontakti vältimiseks  on TLT lõplikult loobunud piletite müügist sõidukijuhtide käest. Seega pole sõitjatel enam võimalik siseneda bussidesse ja trollibussidesse esiuksest ning sõidukijuhtide kaitseks on loodud sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani.

«Tegemist on kevadises haiguspuhangus ennast õigustanud meetmega. Kevadisel kriisiperioodil ei tuvastatud Tallinnas ühtegi ühistranspordi kasutamisest põhjustatud nakatumist,» kinnitas Boroditš.

Tagasi üles
Back