Raekoja platsile tuuakse neljapäeval jõulukuusk

Tallinna tänavune jõulukuusk. FOTO: Kesklinna valitsus

Eeloleva neljapäeva, 19. novembri hommikul tuuakse Pääskülast Tallinna Raekoja platsile 50-aastane kuusk, millest saab Tallinna esindusjõulupuu.

«Nagu pererahvas on meile teada andnud, istutati kena noor kuusk nende koduõuele 1975. aastal. Seega võime Raekoja platsile toodava jõulupuu vanuseks hinnata pool sajandit. Väljavalitud kuusk on kaunis ja ligikaudu 15 meetrit kõrge,» ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Raido, kelle lapsepõlvekodu juures Pääskülas kuusk kasvab, meenutas, et tema isa tõi 45 aastat tagasi metsast väikese ilusa kuuse ja istutas selle poja esimese sünnipäeva puhul kodu tagahoovi lillepeenrasse.

«Kui kuusk oli mõne aasta sirgunud, sai sellest meie aia jõulupuu, mille külge riputati igal aastal värvilised tuled. Ja seda niikaua, kuni majapidamises ei leidunud enam piisavalt pikka redelit tulede paigaldamiseks,» meenutab Raido. «Tänaseks on aga kuusk kasvanud nii suureks, et muutus elumajale ohtlikuks. Viimased kümmekond aastat on meil sõpruskonnas nalja tehtud, et kasvatame hoovis Raekoja platsi jõulupuud. See saabki siis tänavu teoks.»

Kuusk saetakse Pääskülas jalalt neljapäeva hommikul ja peaks jõudma Raekoja platsile keskpäeva paiku.

Tagasi üles
Back