Galerii ⟩ Harju tänava uisuplats avatakse esmaspäeval

Väljas valitsevad plusskraadid lükkasid homsele planeeritud Tallinna Harju tänava uisuplatsi avamise edasi.

«Viimased päevad, kus temperatuur on olnud pluss kümme ja pluss kaksteist kraadi nullisid osa tööd ära, nii et avamine on esmaspäeval», ütles liuväljade haldamisega tegeleva firma HK Hall OÜ juht Fred Randver.

Esmaspäeva hommikul kell üheksa on juba ühe kooli uisutamistund kirjas ning esmaspäeval on uisutama oodatud kõik huvilised. «Me oleme avatud hommikul kella kümnest õhtul kella kümneni,» kinnitas Randver.

Koroonaviirus mõjutab ka uisuplatside tegevust, eriti just koolide broneeringuid. «Kui varem sai ühel ajal broneerida uisutamise sajale inimesele, siis nüüd on ülempiir 50. Aga platsi suurus on üle 1300 ruutmeetri, nii et isegi kui seal oleks korraga sada inimest, oleks ühe inimese käsutuses ligi 15 ruutmeetrit. Meie tegevusele seab piirid pigem see, et suurem osa külastajaid rendib uisud. Meil ongi vahest olnud selline olukord, et pole inimestele uiske anda. Ja siis tekib lihtsalt järjekord, kus oodatakse, et keegi annab uisud ära. Nii et meil algab reguleerimine pigem sealt,» rääkis Randver.

Järgmisel laupäeval, 28. novembril avatakse uisuplats Mustamäel Vilde tee 69 ning 5. detsembril Nõmmel Raudtee 73, Nõmme gümnaasiumi hoovis.

Tagasi üles
Back