Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VIDEO JA GALERII ⟩ Jõulukuusk saabus Tallinna Raekoja platsile

Keskpäeval püstitati Tallinna Raekoja platsile jõulukuusk, millest saab järgmisest nädalast traditsiooniliselt ka jõuluturu keskpunkt. Tänavune jõulukuusk saabus Pääskülast.

Kuusk saeti jalalt täna hommikul Lõikuse tänava majahoovis. Peremees Raido meenutas, et tema isa oli poja esimeseks sünnipäevaks 45 aastat tagasi toonud metsast ilusa kuuse ja istutanud kodu tagahoovi lillepeenrasse. «Kui kuusk oli mõne aasta sirgunud, sai sellest meie aia jõulupuu, mille külge riputati igal aastal värvilised tuled. Viimased kümmekond aastat on meil sõpruskonnas nalja tehtud, et kasvatame hoovis Raekoja platsi jõulupuud. See saabki siis tänavu teoks.»

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul oli poole sajandi vanuse kuuse kohale toomine keeruline. «Suure puu langetamine ja transport Pääsküla kitsal tänaval oli paras meistritöö, kuid kulges õnneks viperusteta. Üksnes torm lükkas töö kahe päeva võrra edasi,» tõdes Haukanõmm.

Kolmandat aastat järjest on Tallinna esindusjõulupuu leitud pealinnast. Tänavu sai Kesklinna valitsus jõulukuuske otsides tervelt kaheksa pakkumist Tallinna piirest, ent kokku esitatud 26 kandidaadi seas oli ka üle Soome lahe Vantaas kasvav kuusk.

Jõuluturg, nagu ka kuusk Raekoja platsil, hakkab tänavu välja nägema uutmoodi – turukioske on vähem ja need paiknevad hajutatumalt, kultuuriprogrammi pakutakse suure lava asemel vanalinnas laiemalt. Jõulutuled kuusel ja turul süüdatakse 27. novembri õhtul.

Tagasi üles
Back