Eesti toetab ÜRO hädaabi keskfondi 300 000 euroga

Eesti lipp FOTO: Elmo Riig

Eesti toetab ÜRO hädaabi keskfondi 2021. ja 2022. aastal kokku 300 000 euroga.

Eesti teatas kõrgetasemelisel toetuskonverentsil valmisolekust toetada ÜRO hädaabi keskfondi (CERF) järgmisel aastal 150 000 euroga ning 2022. aastal sama paljuga. CERFi abil on võimalik teravatele humanitaarkriisidele kiiresti  reageerida – anda hädaabi elude päästmiseks ning inimkannatuste leevendamiseks.

«ÜRO hädaabi keskfond on ära teeninud riikide usalduse oma suutlikkusega anda hädaabi kiiresti ja tõhusalt ning arvestades Covid-19 pikaajalist mõju, on fondi rahastamine olulisem kui kunagi varem. Peame oluliseks toetada kõiki, kes vajavad abi ning tegutseme riigina jätkuvalt selle nimel. Seetõttu plaanime Eesti panust CERFi kasvatada 2021. aastaks 50 protsenti ning hoida seda taset ka 2022. aastal,» ütles välismajanduse ja arengukoostöö asekantsler Andres Rundu eilsel üritusel.

2020. aastal on CERF toetanud näiteks looduskatastroofide tagajärjel kannatada saanud Bangladeshi, Etioopiat ja Lõuna-Sudaani. Esmatasandi teenuste taastamist on toetatud muu hulgas Zimbabwes ja Liibanonis. Alarahastatud kriisidest on CERFi kaudu abistatud Jeemenit, Kongo Demokraatlikku Vabariiki, Haitit, Süüriat ja teisi riike. Lisaks on fond väga suureks abiks olnud Covid-19 tagajärgede leevendamisel üle maailma.

Eesti on fondi panustanud selle loomisest alates 2006. aastal.

Tagasi üles
Back