Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti tahab Navalnõi küsimust ENPA istungile

Aleksei Navalnõi FOTO: Navalny Press Team/Handout Handout

Riigikogu Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsioon osaleb sel nädalal videosilla vahendusel assamblee täiskogu istungil ning Eesti delegatsioon on teinud avaldused algatamaks debatti Valgevene kodanikuühiskonna ja Venemaa opositsionääri Aleksei Navalnõi toetuseks.

«Mõlemal juhul on tegemist inimõiguste põhimõtete selge rikkumisega,» lausus ENPA Eesti delegatsiooni juht Maria Jufereva-Skuratovski. «Seega peame tähtsaks neid küsimusi assamblees tõstatada. Arvestades kõrgendatud tähelepanu Navalnõi kinnipidamise vastu, võib eeldada, et Valgevene teema jääb seekord veidi tagaplaanile. Seda olulisem on aga meie pingutus Valgevene küsimust päevakorras hoida.»

Olulise küsimusena käsitleb assamblee Jufereva-Skuratovski sõnul ka Covid-19 vastu vaktsineerimist.

Teisipäeval toimub Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunike, Euroopa Nõukogu asepeasekretäri ning Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee peasekretäri valimine.

Sama päeva õhtul tuleb hääletusele Euroopa Nõukogu põhimõtete rikkujate korrale kutsumiseks mõeldud ühisprotseduur. Algatus on leidnud laiapõhjalist toetust, kuid Vene Föderatsiooni delegatsioon on väljendanud soovi omapoolseteks parandusteks.

Maria Jufereva-Skuratovski võtab sõna ka esmaspäeval toimuval Georgia parlamendi valimisvaatluse ning Saksamaa eesistumise teemalisel arutelul. Delegatsiooni liige Vilja Toomast kõneleb kolmapäeval Covid-19 vastu vaktsineerimisest. Neljapäevasel erakorralisel debatil soovivad Navalnõi toetuseks sõna võtta Raimond Kaljulaid ja Maria Jufereva-Skuratovski.

Lisaks osalevad videokohtumistel Eesti delegatsiooni liikmed Eerik-Niiles Kross, Urmas Reitelmann ja Raivo Tamm.

Tagasi üles
Back