Pressinõukogu uus esimees on Eve Rohtla

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eve Rohtla

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Pressinõukogu liikmed valisid eile nõukogu uueks esimeheks Ühinenud Ajalehtede kirjastuse peatoimetaja Eve Rohtla, kes juhtis pressinõukogu tööd ka aastatel 2006-2008.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub ajakirjandusega vastuollu sattunud inimesele või asutusele võimaluse leida kohtuväline lahendus.


Nõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad ajakirjanduses ilmunud materjalide peale. Kui pressinõukogu liige on seotud arutlusel oleva kaebusega või kui liikmel on huvide konflikt, siis liige antud kaebuse arutlusel ei osale.

Lisaks Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtedele on pressinõukoguga ühinenud rahvusringhääling, Kanal 2, Delfi, raadio Kuku ja TV3.

Pressinõukokku kuuluvad lisaks Rohtlale kunstiakadeemia professor David Vseviov (aseesimees), advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, Järva Teataja peatoimetaja Arnika Tegelmann, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Delovõje Vedomosti peatoimetaja Oksana Kabrits, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse vanemteadur, sotsioloog Juhan Kivirähk, ajalehe Postimees peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Harju maakohtu kohtunik ja Kohtunike Ühingu esimees Meelis Eerik ning Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja.
 

Tagasi üles