Kuulmisaparaadi protsessor proovib leida parima kompromissi dünaamika ja kompressiooni vahel, et töödeldud heli kõlaks võimalikult tõetruult. Lisaks on kuuldeparaadis heliprotsessor, mis suudab teha miljoneid arvutusi sekundis ja võrreldes oma eelkäijatega mahub nüüd juba kenasti kuulmekäiku, ehkki tuleb arvestada, et kuulmekäiku mahtuvad aparaadid ei ole veel nii kvaliteetsed kui kõrvatagused.
Seadmete areng ei ole sellega aga peatunud. Tipptehnoloogia võimaldab tänapäeval ühendada kuuldeaparaadid otse mobiiltelefoniga või näiteks TV-seadmega.
Kui telefon on ühendatud kuuldeaparaadiga, saadetakse telefoni signaalid otse kuuldeaparaati. Samuti on võimalik telefonis kasutada spetsiaalset rakendust, mis võimaldab telefoniga kuuldeaparaati juhtida ja reguleerida. Kui ühendada kuuldeaparaat telefoni või mõne muu elektroonikaseadmega, töötavad kuuldeaparaadid ühtlasi ka kõrvaklappidena.
Tänapäeval on kuuldeaparaatide jaoks kaht tüüpi patareisid: laaditavad ja ühekordsed patareid. Kuulmisaparaadi tavaline patarei kestab 5–14 päeva, sõltuvalt kuuldeaparaadi tüübist, võimsusest, patarei tüübist, kuuldeaparaadi kasutamisest ja kuulmislanguse astmest. Suurem võimendus vajab rohkem energiat. Et moodsamad mudelid on ühendatavad ka mobiilirakendustega, vajab ka Bluetooth patareidest energiat. Mõnel juhul võivad need kesta lühemat aega, mõnel juhul võivad need kesta kauem kui 14 päeva. Tavaliselt annavad kuuldeaparaadid helisignaaliga teada, kui patarei on tühjenemas.
Kõige värskem uuendus kuuldeaparaatide maailmas on hübriidtehnoloogia, millega tuli jaanuaris välja Šveitsi kuuldeaparaatide tootja Bernafon, kes tähistas hiljuti 75. tegutsemisaastat. Parimatest inspireerituna ühendab Bernafon Alpha ühes hübriidkuulmissüsteemis kaks silmapaistvat tehnoloogiat, et saavutada parim heli kompromissideta, parandades nii kõne mõistmist kui ka kuulamismugavust. Laaditav ja lihtsalt kasutatav Bluetooth ® -voogudega kuuldeaparaat edastab heli otse nutitelefonidest ja muudest välisseadmetest.