ITK infektsioonikontrolli osakonna juhataja Nelvokov osutab samasugustest meetmetest kõneldes olulisele aspektile: «Vaktsineerimata töötaja on haiglale kulukas, sest töötaja haigestumisel langeb ülejäänud personalile lisakoormus, haigena tööle tulnud inimene võib tekitada puhanguohu. Lisaks on regulaarne testimine haiglale majanduslikult kulukas – ühe testi maksumus on 70 eurot.»
Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juht Agris Peedu ütleb, et ka nende haiglas testitakse vaktsineerimata töötajaid (sõltumata põhjusest) iga nädal. Ta möönab, et PERHis on arutatud ka seda, kas muuta vaktsineerimine töötajatele kohustuslikuks, kuid seni lõplikku otsust tehtud pole. Vaktsineerimata töötajad annavad regulaarselt proove.
Viimase meetmena saadeti vaktsineerimata töötajad tööle osakondadesse, kus ei ole immuunpuudulikkusega patsiente. «Tänase seisuga olen rahul, sest karantiinis või isolatsioonis on meil vaid üksikud töötajad. Olukorra muutudes peame tegema operatiivselt uued otsused, ka vaktsineerimise asjus,» lisab Peedu.
Haiglatöötajate nakatumine koroonaviirusega:
Eelmisel nädalal haigestus koroonaviirushaigusse 14 tervishoiuasutuste töötajat, mis on kolme võrra rohkem kui nädal tagasi.
Haigestunute jaotus regiooniti:
Põhja regioonis 1,
Lõuna regioonis 5,
Ida regioonis 4 ja
Lääne regioonis 4.
Ametite lõikes haigestus arste 2, õdesid 4, hooldajaid 5 ja 3 muud töötajat.
Haigestunute vaktsineeritus: vaktsineerimata 50 protsenti, andmed puuduvad 7 protsendi kohta, vaktsineeritud ühe doosiga 14 protsenti ja vaktsineeritud kahe doosiga 29 protsenti haigestunutest.
Kokku on pandeemia algusest haigestunud 1787 tervishoiuasutuse töötajat, neist arste 210 (12 protsenti), õdesid 715 (40 protsenti), hooldajaid 373 (21 protsenti) ning muud personali 489 (27 protsenti).
Regiooniti on suurim haigestunute arv Põhja regioonis 765 (43 protsenti), Ida regioonis 479 (27 protsenti), Lõuna regioonis 308 (17 protsenti) ja Lääne regioonis 235 (13 protsenti).
Tervishoiutöötajatest on Eestis vaktsineeritud 79,7 protsenti.