OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juhiks valiti Mati Raidma

Mati Raidma. FOTO: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Kolmapäevasel riigikogu istungil nimetati Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juhiks Mati Raidma.

Raidma sõnul on Eesti julgeoleku tagamisel üheks oluliseks nurgakivi see, et Eesti oleks rahvusvaheliselt usaldusväärne partner. «Eesti esindajate aktiivne roll OSCE Parlamentaarses Assamblees annab Eestile paremad võimalused rahvusvahelisel tasandil kaasa rääkimiseks ning aitab pöörata vajalikku tähelepanu meie piirkonnale ja siinsetele väljakutsetele julgeolekumaailmas,» selgitas ta ja lisas, et et Eesti parlamendi delegatsiooni juhiks olemine on seega suur missioon ja vastutus. «Tööpõld on lai ja väljakutseid palju,» sõnab Raidma.

OSCE on 57 liikmesriigiga regionaalne suurim rahvusvaheline organisatsioon, mis on pühendunud julgeolekuvaldkonnale ning konfliktide ennetamisele ja nende diplomaatilisele lahendamisele. «OSCE Parlamentaarne Assamblee on liikmesriikide parlamentidest koosnev koostöökogu ja üks tugevamaid näiteid parlamentaarsest diplomaatiast. Enamike hetkel käimasolevate rahvusvaheliste konfliktide ja julgeolekukriiside temaatika on samuti selle formaadi töölaual,» lisas valitud juht.

Tagasi üles
Back