Katkestanud Raja: ei tahtnud rängema vigastusega riskida

Madis Kalvet
Andres Raja vigastas 60 meetri jooksus jalga.
Andres Raja vigastas 60 meetri jooksus jalga. Foto: Liis Treimann / Postimees

Täna Tallinnas alanud rahvusvahelise seitsmevõistluse avaalal, 60 meetri jooksus, sai eestlaste suurim lootus Andres Raja kirja tulemuse 7,05, ent vigastas reielihast ja oli sunnitud võistluse katkestama.

Kaugushüppes Raja ühtegi katset ei teinud.

«Tundsin umbes poolel distantsil jalas väikest valu ja jätsin pingutamise pooleli. Kaugushüppe hoojooksu proovisin teha, aga reis andis ikka tunda ja leidsin, et oleks rumal raskema vigastusega riskida,» lausus Raja.

Avapäeva järel juhib Kaarel Jõeväli 3311 punktiga. Dmitri Karpov on 3234 punktiga teine ja Brent Newdick 3211 punktiga kolmas. Pärast kolme ala juhtinud Eelco Sintnicolaas sai kõrgushüppes algkõrgusel nulli.

Kõrgushüpe:

Senine liider Eelco Sintnicolaas ei suutnud kolme katsel ületada avakõrgust 1.86. Kaarel Jõeväli sai seega võimaluse avapäeva lõpuks esikoht enda kätte tagasi saada ning 2.04 ületamisega ta selle ka kindlustas.

Maicel Uibo ületas 2.04 ja Tarmo Riitmuru 1.98.

Kuulitõuge:

Liidrikoha haaras Eelco Sintnicolaas, kes tõukas parimal katsel 14.23. See andis kuulitõukes kolmanda tulemuse, sest Dmitri Karpov suutis kahel korral 14.95 ja Brent Newdick tõukas 14.39. Kahe ala järel juhtinud Kaarel Jõeväli sai kirja 12.82 ja langes üldarvestuses teiseks.

Tarmo Riitmuru tõukas 13.68 ja Aigar Kukk 13.07.

Kaugushüpe:

Ka kaugushüppes sai parima tulemuse kirja Kaarel Jõeväli, kes hüppas kohe avakatsel 7.36. Dominik Distelberger hüppas 7.28 ja Eelco Sintnicolaas 7.22.

Aigar Kukk hüppas 6.99 ja Tarmo Riitmuru 6.84.

60 m jooks:

Isiklikku rekordit püstitades läbis Raja 60 m distantsi 7,00ga. Seega jääb avaalal 865 punkti kogunud eestlane rekordigraafikust maha 17 silmaga. Raja isiklik rekord 60 m jooksus on 6,95.

Avaala võitis Kaarel Jõeväli, kes läbis distantsi 6,91ga. Teise aja jooksis välja Dominik Distelberger, kelle tulemuseks märgiti 6,92.

Teistest eestlastest sai Aigar Kukk ajaks 7,15 ja Tarmo Riitmuru 7,33.