P, 26.03.2023

Laagna tee surmaavariile lisandus kolmas ohver

Karel Reisenbuk
, reporter
Laagna tee surmaavariile lisandus kolmas ohver
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Isa Khalilovi karistusaega hakatakse lugema mullu 21. juunist, kui politsei ta kinni pidas. 
Isa Khalilovi karistusaega hakatakse lugema mullu 21. juunist, kui politsei ta kinni pidas. Foto: Sander Ilvest

Mullu suvel Tallinnas Laagna teel toimunud kahe hukkunuga avarii sai eelmisel nädalal prokuratuuri kinnitusel kolmandagi ohvri. Kuriteos on tänaseks süüdi mõistetud Isa Khalilov ja Vjatšeslav Kalašnikov.

Kriminaalmenetlusega kogutud andmetel alustasid süüdistatavad ühiselt mullu 20. juuni õhtupoolikul sõitu Tallinna kesklinnast Lasnamäe suunas. Sõiduki Chevrolet Camaro roolis oli Kalašnikov ja BMW X5 roolis Khalilov, kes kiirendasid ja kihutasid koos mööda Pärnu maanteed Narva maanteele ning jõudsid lõpuks Laagna teele.

Laagna teel hakkasid Kalašnikov ja Khalilov järjepidevalt suurendama kiiruseid, jõudes välja 190–200-kilomeetrini tunnis. Mustakivi 13 juures sõitis Kalašnikovi juhitud Chevrolet mööda Volvost, mida juhtis 54-aastane mees. Chevrolet kannul liikunud BMW sõitis ees liikunud Volvole aga tagant otsa.

Volvo paiskus kokkupõrke tagajärjel vasakule haljasalale ja BMW paiskus pärast Volvoga kokkupõrget paremale tagant otsa esimesel sõidurajal liikunud Fordile, mida juhtis 39-aastane mees. Ford paiskus omakorda otsa ees sõitnud Toyotale, mida juhtis 28-aastane mees.

BMW ja Ford paiskusid kokkupõrkest paremal tee ääres olevasse bussiootepaviljoni, kus seisid kaks jalakäijat, 61-aastane naine ja 32-aastane naine.

Õnnetuses hukkusid toona 61-aastane naine ja 39-aastane mees ning viga sai neli inimest, kes viidi haiglasse. Haiglasse viidud 57-aastane naine oli ligi aasta koomas, kuid juba veebruaris ei andnud arstid naisele suuri lootuseid ärkamiseks.

20-aastasele Isa Khalilovile ja 29-aastasele Vjatšeslav Kalašnikovile esitas Põhja ringkonnaprokuratuur seepeale süüdistuse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm.

Harju maakohus mõistis Isa Khalilovi mais pikaks ajaks vangi. Kohus karistas 20-aastast Isa Khalilovit kümneaastase vangistusega ning mõistis temaga koos kohtu all olnud 29-aastasele Vjatšeslav Kalašnikovile kolmeaastase vangistuse.

Prokuratuuri kinnitusel oodatakse hetkel veel motiveeritud kohtuotsust, mille peaks kohus esitama juuni lõpus. Siis otsustatakse, kas meestele mõistetud karistuse osas pöördutakse Ringkonnakohtusse või mitte.

Märksõnad
Tagasi üles