P, 5.02.2023

Leedule saadetakse Eestist appi politseiüksus ESTPOL5

Brita-Maria Alas
, ajakirjanik
Leedule saadetakse Eestist appi politseiüksus ESTPOL5
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 18
Eesti politsei missiooniüksus ESTPOL1. Foto on illustratiivne.
Eesti politsei missiooniüksus ESTPOL1. Foto on illustratiivne. Foto: Sander Ilvest

Kolmapäeval saadab politsei- ja piirivalveamet Leetu ESTPOL5 politseiüksuse, et aidata tõkestada massilist ebaseaduslikku sisserännet Leedu-Valgevene piiril. PPA lähetab meeskonna esialgu kuuks ajaks.

«Kuna ebaseadusliku rände oht Leedu-Valgevene piiril püsib lähiajal kõrge, saadab PPA siseministri heakskiiduga Leetu appi ESTPOL5 meeskonna,» selgitas PPA piirivalveosakonna juht Egert Belitšev. 

Kolmapäeval alustab Eestist teed kümneliikmeline meeskond, mille viis liiget pidanuks algselt suunduma hoopis Sloveeniasse rändekriisi lahendama. ESTPOL5 täpsemad ülesanded selguvad kohapeal, kuid Leedu vajab piiril Eesti abi näiteks droonivaatluses, objektivalve ülesannete täitmisel ja olukorra monitoorimisel.

«Leedu abistamine on osa Eesti-Leedu kahepoolsest koostöö kokkuleppest. Toetame Leedut kriisi lahendamisel, kuid iga selline operatsioon annab ka meie inimestele väärtuslikku kogemust. Vähetähtis pole ka panus üldisesse rahvusvahelisse koostöösse, et kui abi peaks vajama Eesti, on ka meil liitlasi, kes keerulises olukorras toetavad,» ütles Belitšev.

Kuigi rändesurve Eestile ei ole praegu kõrge, on PPA oma kriisiplaanides paika pannud ja ka läbi harjutanud massilise ebaseadusliku rändega seotud protseduurid: «Teeme juuli ja augusti jooksul ka täiendavaid õppusi-harjutusi, erinevate rändega seotud stsenaariumitega,» lisas Belitšev.

Varasemalt on PPA piirikontrolli ja valvamise ülesandeid täitnud Kreekas, Rumeenias, Ungaris, Hispaanias, Itaalias, Bulgaarias, Sloveenias, aga ka Lätis ja Leedus ning Poolas ja Soomes.

Märksõnad
Tagasi üles