Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

OTSUSTATUD ⟩ Ohutuskontrollita üritustel saab sees olla 500 osalejat ja väljas 1500

Alates 2. augustist on kontrollita üritustel ja tegevustel osalejate piirarv väiksem: siseruumides on lubatud kuni 500 ning õues kuni 1500 osalejat. FOTO: Justin Tallis/Scanpix Baltics

Valitsus otsustas täna, et koroonaviiruse leviku piiramiseks vähendatakse ohutuskontrollita ürituste puhul osalejate piirarve: alates 2. augustist on kontrollita üritustel ja tegevustel lubatud siseruumides kuni 500 ning õues kuni 1500 osalejat.

Üritustel ja tegevustes, mille eel ei kontrollita külastajate nakkusohutust ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või negatiivse testi kohta, on alates 2. augustist siseruumides lubatud kuni 500 ning õues kuni 1500 osalejat. Seni võis sellistel siseüritustel osaleda kuni 1000 ning välitingimustes kuni 5000 inimest.

Üritustel ja tegevustes, kus korraldaja kontrollib osalejate negatiivset testitulemust, Covid-19 haiguse läbipõdemist või Covid-19 vaktsineerimiskuuri läbimist, jääb kehtima senine kord ning sisetingimustes saab seal osaleda kuni 6000 ja õues 12 000 inimest.

Muudatused puudutavad avalikke koosolekuid ja üritusi, s.h konverentse, teatrietendusi, kontserte, kinoseansse, meelelahutusteenuse osutamist, jumalateenistusi, muuseume ja näitusi. Lisaks puudutavad need sportimist, treenimist, noorsootööd, huvitegevust, huviharidust, täiendkoolitust ja täiendõpet, spordivõistluste ning spordi- ja liikumisürituste korraldamist ning kehtivad ka avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates.

Kauplustes ja teeninduskohtades ning toitlustusasutuste siseruumides kehtivad edasi senised piirangud. See tähendab, et inimeste paiknemisel tuleb arvestada hajutatust ning tagada desinfitseerimisnõuete täitmine. Avalikes siseruumides on maski kandmine soovitatav.

Piirarvude kehtestamisel on lähtutud terviseameti hinnangust. Hinnangus arvestas terviseamet nakatumise prognoositavat taset augusti lõpus, elanikkonna vaktsineeritust ja Covid-19 läbipõdemist ning seda, et koroonaviiruse Delta tüve osakaal on Eestis üle 90 protsendi ning selle tüve nakatamisvõime 60 protsenti suurem kui Alfa tüvel. 

Tagasi üles
Back