P, 2.10.2022

Helme: näeme uue koalitsiooni kontuuri kompamist

NN
Helme: näeme uue koalitsiooni kontuuri kompamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 12
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme. Foto: Madis Veltman

Asjaolu, et Isamaa oma saadikuid presidendivalimistel Alar Karist toetama ärgitas ning sotsid äkilise kannapöörde tegid, näitab EKRE esimehe Martin Helme hinnangul seda, et on näha uue võimaliku võimukoalitsiooni kompamist.

«Õnnitlen Alar Karist tema uues ametis! Loomulikult oleks me tahtnud, et valimised jõuavad valimiskogusse, kus oleks saanud üles seada Henn Põlluaasa ja koguda talle hääli. Siiski, on ka põhjust rahul olla. Me keegi ei pea enam taluma Kersti Kaljulaidi pööraseid ja sõgedaid etlemisi. Päev on selle mõtte juures kohe helgem!» kirjutab Helme sotsiaalmeedia postituses.

Asjaolu, et Alar Karis riigikogus ära valiti, näitab Helme meelest selgelt, et ülejäänud erakonnad hakkasid üha enam muretsema selle pärast, et liigutakse edasi valimiskogusse ja seal ei suuda nad tulemust kontrollida.

«Asjaolu, et Isamaa väga jõuliselt oma saadikuid Karist toetama pressis ning sotsid üleöö kannapöörde tegid, näitab minu hinnangul aga seda, et me näeme uue koalitsiooni kontuuri kompamist,» kirjutab Helme.

Helme arvates pole poliitiliselt mingit ratsionaalset seletust, miks peaks kaks väikest opositsioonierakonda minema Reformierakonnal appi. «Keskerakond mingeid pakkumisi ei teinud, seega on küsimus, mida pakkus Kaja Kallas Seedrile ja Saarele. Poliitikas ei tehta asju lihtsalt niisama, midagi pidi vastu saama. Midagi kaalukat, lihtsalt mingi eelarvelubadus või eelnõu toetamine ei ole piisavalt kaalukas. Küllap saame varsti näha, mis see vorst oli, mida refikad kahele väikeparteile lubasid,» kirjutab EKRE juht.

Märksõnad
Tagasi üles