T, 3.10.2023

Prokuratuur menetleb Narva-Jõesuu kirikupõlengut, kogudus teeb plaane

Margus Martin
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Narva-Jõesuu Jumalaema Kaasani ikooni kirik langes suvel tuleroaks. Teo toimepanijat otsitakse endiselt.
Narva-Jõesuu Jumalaema Kaasani ikooni kirik langes suvel tuleroaks. Teo toimepanijat otsitakse endiselt. Foto: Margus Martin

Juunis tulekahjus hävinud Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengu asjaolusid selgitav kriminaalmenetlus Viru ringkonnaprokuratuuris on väldanud kolm kuud. Kogudusel on töös uue hoone projekt.

Narva-Jõesuu Jumalaema Kaasani ikooni koguduse ülem preestermunk Kornili ütles, et mingeid sõnumeid uurimise kohta talle edastatud pole. Küll aga koostab kogudus praegu kiriku uut ehitusprojekti. Projekti valmimise järel loodetakse alustada uue kiriku ehitust tuleval kevadel. «Tellime talvel vajaliku materjali ja seejärel püstitame tuleval aastal juba uue kiriku,» rääkis Kornili.

Seni on kogudusele abi pakkunud Narva-Jõesuu linn. Aselinnapea Raim Sarv kõneles, et kui aasta alguses toimunud esimese põlengu järel eraldas omavalitsus tekkinud kahju osaliseks hüvitamiseks reservfondist 5000 eurot, siis suvel organiseeris linn põlengust alles jäänud prahi äraveoks konteinerid. «Seda neile pakkusime ja seda nad ka ise soovisid. Teisel korral nad muud meilt ei palunud kui ainult konteinereid prahi jaoks,» ütles Sarv.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles