K, 4.10.2023

Mees kaotas netikelmidele üle 10 000 euro

BNS
Facebook
Comments
Raha. Foto on illustratiivne.
Raha. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

Lõppenud nädala reedel alustas politsei menetlust juhtumis, kus raha teenimise võimalust otsinud mees kaotas petturitele üle 10 000 euro.

Nimelt leidis Lasnamäel elav 37-aastane mees tänavu 18. augustil Facebookist reklaami, mis pakkus raha teenimise võimalust bitcoinidega. Mees registreeris end kauplemisplatvormil ezcfds.com ning peatselt võttis kannatanuga ühendust vene keelt kõnelev isik, kes sai mehe arvutile kaugjuurdepääsu AnyDesk programmi kaudu.

Kannatanu tegi esimese sissemaksu 252, 96 eurot Türgi maksevahendusfirma Sipay kaudu. Järgmisel päeval õhutati meest tegema veel üht kaardimakset summas 762,01 eurot.

Kaks päeva hiljem laekus mehe pangakontole Türgi maksevahendusfirma Sipay kaudu kaardimakse summas 64,82 eurot, mis pidi kinnitama, et antud kauplemisplatvormilt on võimalik raha välja võtta.

27. augustil õhutati meest vormistama Bondora kiirlaen summas 10 000 eurot, mis samal päeval oli üle kantud Binance krüptoraha firmas kannatanu nimele avatud bitcoini rahakotti ning seal edasi väidetavalt kauplemisplatvormile. Kui mees palus raha tagastamist, siis seda erinevatel ettekäänetel ei tehtud ning nõuti juurdemakseid.

Kelmusega tekitatud kahju on 10 950,15 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles