Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinn otsib Raekoja platsile jõulupuud

Aastaid tagasi toodi jõulupuu Kuusalu vallast Hirvli külast. Kuusk oli üle 20 meetri kõrge ja kaalus 4,5 tonni. FOTO: Toomas Huik / Postimees

Tallinna kesklinna valitsus ootab kuni oktoobri lõpuni Raekoja platsile paigaldatava jõulukuuse pakkumisi. Kuusel on mõistagi ka nõuded nii pikkuses, tiheduses kui ka kaharuses. 

Kuusk pannakse püsti novembri keskpaiku, kui algavad ka ettevalmistused jõuluturu avamiseks.

«Pealinna tähtsaima jõulupuu otsinguid alustasime paari nädala eest ja juba on ka pakkumisi laekunud, ent seda vaieldamatult sobivaimat, ühtlaselt tihedat ja kaharat ei ole veel leidnud,» tõdes linnaosavanem Monika Haukanõmm.

Valiku tegemisel arvestatakse kuuse välimust, hinda ja kaugust Tallinnast: Kuusk peab olema vähemalt 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe, kasvama ligipääsetavas kohas mitte kaugemal kui 150 kilomeetrit Tallinnast.

«Kui keegi on märganud kusagil väga uhket kuuske ja oskab täpse aadressi anda, siis võib pakkuda ka seda. Küll me siis juba ise maaomaniku üles otsime ja läbi räägime,» lisas Haukanõmm. «Pealinna olulisimat ja suurimat jõulukuuske hakkame juba sügise hakul otsima selleks, et pakutavate kuuskedega kohapeal tutvuda ning hinnata nii nende sobivust pealinna esindusjõulupuuks kui ka suurte masinatega puu kasvukohale ligi pääsemise ja ohutu langetamise võimalusi.»

Kesklinna valitsus ootab jõulukuuse pakkumisi koos fotoga kuni 31. oktoobrini e-aadressile kylly.annus@tallinnlv.ee. Puu lähedal ei tohi olla elektriliine, mis takistavad kraana tööd. Pakkuja võib olla maaomanik või tema esindaja.

Kolmel viimasel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud Tallinnast – 2018 Kibuvitsa tänavalt, 2019 Rõika tänavalt ning eelmisel aastal Lõikuse tänavalt.

Tagasi üles
Back