Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Fotod ⟩ Riigipeade galerii täienes maaliga president Kersti Kaljulaidist

Kadriorus presidendi kantseleis esitleti laupäeval esimest korda Alice Kase maali president Kersti Kaljulaidist, maal asetatakse traditsiooni järgi riigipeade galeriisse kantselei esimesel korrusel.

Maalikunstnik Alice Kask tõi esile, et tema jaoks oli oluline president Kersti Kaljulaidi portreed maalides tuua esile inimlikkust.

«Soovisin vältida seda, et kogu see atribuutika, mida presidendiga tavaliselt seostatakse või mingi minu kunstiline võte, oleks seda inimlikkust lõhkunud. Ma ei tahtnud, et pilt muutuks tähendustest väga ülekoormatuks, vaid ikkagi edasi anda inimlikkust ning seda, et president on peategelane,» lausus kunstnik.

«Las Kadriorgu jääb portree, mis on inimeste jaoks kõige rohkem minu nägu,» sõnas president Kersti Kaljulaid. Riigipea tõi esile ka väga head ja mugavat koostööd kunstnikuga.

Lisaks ametlikule portreele esitleti täna veel kahte Alice Kase maali president Kaljulaidist. Nendest ühe kinkis tehnoloogiafirmade asutajaid koondav Asutajate Selts riigipeale. Kingitud maalist on tehtud president Kaljulaidile ka digitaalne originaalteos ehk NFT. Samuti on huvilistel võimalik sellest digitaalseid koopiaid omandada, neid on kokku 1826 - iga ametis oldud päeva kohta üks. Alice Kase kolmas maal president Kaljulaidist läheb erakogusse.

Presidendi kantselei esimesel korrusel galeriis on riigipeade portreed. 1990. aastatel valmisid portreed riigipeadest Eesti iseseisvuse esimesest perioodist. Samuti on ka galerii seintel portreed iseseisvuse taastanud Eesti presidentidest.

Tagasi üles
Back