R, 9.12.2022

FOTOD ⟩ Karis arutas Kiige ja teadusnõukojaga plaane pandeemia ületamiseks

Karis arutas Kiige ja teadusnõukojaga plaane pandeemia ületamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 12

Esmaspäeval ametisse astunud president Alar Karis arutas teadusnõukoja liikmete ning tervise- ja tööminister Tanel Kiigega nii teadlaste soovitusi kui ka valitsuse plaane koroonakriisi seljatamiseks. 

Karise sõnul on kohtumiste eesmärgiks teada saada, millised on teadlaste soovitused ja valitsuse plaanid kriisi uues haripunktis. «Olen siin kaasamõtlevaks, kuid nõudlikuks partneriks,» sõnas Karis eile.

Muu hulgas nentis ta, et kõik ei taha end vaktsineerida, võttes sellega riski haigus raskelt läbi põdeda või teisi edasi nakatada. «Ja lõpuks on meie riik lukus,» lisas ta. Karis sõnas, et usub ise teadusesse ja teaduspõhisesse käsitlusse.

«Kuidas leida meelerahu, kui võitlusest pandeemiaga on loodetud sprindi asemel kujunenud roiutav 50 kilomeetri pikamaakäimine? Kui sugeneb tunne, et tõenduspõhine meditsiin astub kriisis edasi arglikul kukesammul ning rahva igapäevaelu seadvad otsused tunduvad juhusliku rapsimisena. Sest nende põhjendamine on abituks jäänud,» ütles president kõnes.

«Kui vaktsineerimisest seni loobunu, kes on segaduses, küsiks minu soovitust, siis mõistagi soovitan tal ümber mõelda ja lasta end või oma lähedast vaktsineerida,» ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles