E, 5.12.2022

Tallinna sadamas peeti kinni Leedu majutuskeskusest põgenenud iraaklane

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Tallinna sadamas peeti kinni Leedu majutuskeskusest põgenenud iraaklane
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Koroonaviirus. Politsei jagas Tallinna sadamas koroona viiruse infovoldikuid Soomest Eestisse saabuvatele sõidukijuhtidele. Foto on illustratiivne.
Koroonaviirus. Politsei jagas Tallinna sadamas koroona viiruse infovoldikuid Soomest Eestisse saabuvatele sõidukijuhtidele. Foto on illustratiivne. Foto: Tairo Lutter

Pühapäeval pidasid politseinikud Tallinna sadamas kinni teise inimese dokumentidega Iraagi kodaniku ning võimalikud smugeldajad – kaks Soome elamisloaga Iraagi kodanikku.

Politseinikud kontrollisid pühapäeva õhtupoolikul Tallinna sadama D-terminali reisijate ootealal kolme inimest, kellest ühe puhul tekkis kahtlus, et ta esitas kontrolliks teise inimese dokumendid.

Kuna ka kaks temaga koos reisinud Soome elamisloaga Iraagi kodanikku – 44-aastane mees ja 44-aastane naine – andsid vastuolulisi ja segaseid ütlusi, pidasid politseinikud kõik kolm inimest kinni.

Lahkus Leedu majutuskeskusest omavoliliselt

Teise inimese dokumente kasutanud noormees oli tegelikkuses 19-aastane Iraagi kodanik, kes jõudis Euroopa Liitu ebaseaduslikult läbi Valgevene. Leedus varem erinevates majutuskeskustes viibinud noormees lahkus sealt omavoliliselt.

Politsei kahtlustab, et temaga koos sadamas kinni peetud Soome elamisloaga Iraagi kodanikud proovisid toimetada teda Leedust läbi Läti ja Eesti Soome.

19-aastane noormees toimetati kinnipidamiskeskusesse, 44-aastased Iraagi kodanikud on hetkel kuriteos kahtlustatavatena kinni peetud. Nende tegude uurimiseks alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb välismaalase ebaseaduslikku toimetamist üle riigipiiri.

Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Aru märkis, et politsei kontrollib juba mitmendat kuud täiendavate jõududega reisijaid ja sõidukeid Põhja-Eesti sadamates. «Kuna rändesurve Valgevenest ei ole kuskile kadunud, teeme omalt poolt kõik, et Eestist ei saaks rändekanalit Soome ega Rootsi,» selgitas Aru. «Lisaks täiendavale kontrollile sadamates kontrollivad politseinikud riiki saabujaid senisest palju sagedamini ka Lõuna-Eestis.»

Alates augusti keskpaigast, mil politsei piiriületusel kontrolli tugevdas, on piiriületusel kokku kontrollitud 183 845 inimest ja 94 228 sõidukit.

Märksõnad
Tagasi üles